Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak wybrać mebel do salonu z funkcją spania?

Jak wybrać mebel do salonu z funkcją spania?

Ciasne, ale własne – jeśli znasz to powiedzenie nie tylko ze słyszenia, ale masz swój niewielki kącik do odpoczynku i spania, dobrze trafiłeś. Twój mały salon z sypialnią potrzebuje nie tylko ciekawej aranżacji, ale przede wszystkim wygodnego mebla, na którym można zarówno usiąść z gośćmi przy kawie, jak i zasnąć na długie godziny. Jak wybrać ten element, aby być zadowolonym przez lata?

Zwracaj uwagę na twardość

Każdy ma inne preferencje, jeśli chodzi o stopień twardości podłoża, na jakim mamy odpoczywać. Pamiętajmy, że spanie na sofie nie jest najzdrowsze dla kręgosłupa, dlatego warto podczas zakupów dobrze przyjrzeć się modelowi, jaki zamierzasz kupić. Ideałem byłby zakup dobrze dobranego materaca, jednak gdy możesz pozwolić sobie jedynie na wielofunkcyjny mebel, najpierw sprawdź, czy odpowiada ci to podłoże.

Możesz robić to tak, jak na zwykłym materacu. Połóż się na sofie i przeanalizuj, czy jest przestrzeń między sofą a twoim odcinkiem lędźwiowym. Jeśli masz jeszcze dużo miejsca, prawdopodobnie będzie dla ciebie zbyt twardo. Kiedy z kolei wręcz zapadasz się, sprawdź coś nieco twardszego. Pamiętaj, że jakość snu zależy również od tego, na czym leżysz, więc podejmij decyzję z rozwagą. Kręgosłup podziękuje ci za to na starość.

Materiał odporny na zabrudzenia

Podczas wyboru sofy do spania powinieneś zwrócić uwagę również na materiał, z którego została wykonana. Wszystkie możliwości mają swoje plusy i minusy, dlatego dobrze zastanów się, która opcja najlepiej pasuje do twojego trybu życia. Jedną z najbardziej popularnych jest sofa skórzana lub z ekoskóry. Wygląda elegancko i ponadczasowo, jednak nie jest odporna na zadrapania, może też dawać uczucie zimna.

Obecnie mamy duży wybór różnego rodzaju innych materiałów łatwych do czyszczenia. Często używa się m.in. poliestru, który:

  • nie gniecie się,
  • jest łatwy w czyszczeniu,
  • odznacza się wytrzymałością,
  • zachowuje swój kształt,
  • jest niedrogi.

Wymienne pokrycie

W sklepach stacjonarnych i internetowych bez problemu znajdziemy pokrycia na sofy. Można je łatwo zdjąć, wyprać, a potem ponownie założyć. Rozwiązanie to szczególnie przydaje się właśnie, gdy sofa służy również jako łóżko i jest często używana. Zadowolone będą również rodziny z małymi dziećmi, ponieważ nawet gdy materiał ulegnie zabrudzeniu, można będzie go szybko wymienić.

Miejsce do przechowywania pościeli

Mebel z funkcją spania może być jeszcze bardziej funkcjonalny, jeśli zainwestujesz w taki, który posiada sporo przestrzeni do przechowywania kołdry, poduszek, prześcieradła. Rozwiązanie pomaga w utrzymaniu porządku, a dla tych, którzy borykają się z brakiem wystarczającej ilości miejsca, to wręcz wybawienie. Rano wystarczy tylko wrzucić pościel w odpowiednie miejsce, a w salonie panuje porządek. Już wiesz, jak wybrać mebel do spania, ale zastanawiasz się tylko, jak go wkomponować? Przeczytaj artykuł http://ladnydom.pl/inspiracje/7,153170,23224875,sypialnia-w-salonie-jak-polaczyc-pokoj-dzienny-z-miejscem.html.

3/5 – (2 głosów)