Together Magazyn » Aktualności » Dzień Małego Sąsiada w IKM!

Dzień Małego Sąsiada w IKM!

Dzień Małego Sąsiada w IKM!

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza wszystkie dzieci z rodzicami i opiekunami na świętowanie Dnia Małego Sąsiada! W niedzielę, 7 czerwca od godz. 11.00 do 15.00 sień IKM zmieni się w przestrzeń warsztatów dla dzieci, odbędzie się też kiermasz książek, zagramy w gry planszowe i rozlosujemy nagrody. Zapraszamy na rodzinną sobotę w IKM!

Gdańskie Dni Sąsiadów to święto sąsiedzkich spotkań dla małych i dużych gdańszczan i gdańszczanek. Instytut Kultury Miejskiej po raz pierwszy z tej okazji zaprasza dzieci z rodzicami i opiekunami na niedzielę pełną atrakcji w sieni IKM. Dzień Małego Sąsiada ma pokazać najmłodszym, że dobrze jest spędzać razem czas na wspólnych aktywnościach. Mile widziane są dzieci zarówno ze Śródmieścia, jak i z innych dzielnic Gdańska! Wszyscy wszak jesteśmy swoimi sąsiadami.

W programie zajęć są m.in.: warsztaty „Zwierzaki Adama Wajraka” wokół książek autora, warsztaty z tworzenia wynalazków, kiermasz książek, BookCrossing, sąsiedzki poczęstunek, kącik gier planszowych, losowanie nagród. To wszystko w sieni IKM, 7 czerwca, w godz. 11.00 – 15.00. Zajęcia dla dzieci są prowadzone we współpracy z Fundacją Generacja.

Tego dnia w księgarni IKM można będzie też kupić książki autorów, którzy uczestniczyli w gdańskiej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci: Adama Wajraka, Agnieszki Tyszki, Agnieszki Stelmaszyk, Rafała Kosika i Anna Czerwińskiej– Rydel.

Kontakt w sprawie Dnia Małego Sąsiada w IKM: marta.mironska@ikm.gda.pl / katarzyna.buczek@ikm.gda.pl.

Gdańskie Dni Sąsiadów trwają od 29 maja do 30 czerwca i wciąż można rejestrować spotkania. Na dzień 27 maja było już zgłoszonych 141 sąsiedzkich spotkań, co już stanowi rekord względem lat ubiegłych! Zapraszamy do organizacji wspólnych, sąsiedzkich wydarzeń w swoich dzielnicach!

Więcej informacji o tegorocznych spotkaniach i relacje z zeszłych lat znajdują się na stronie: www.gdansk.dnisasiadow.pl/.

Zapraszamy na sąsiedzki profil na Facebooku:

www.facebook.com/GdanskieDniSasiadow.

Organizatorzy Gdańskich Dni Sąsiadów: Miasto Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, Fundacja Wspólnota Gdańska, Straż Miejska w Gdańsku.

Partner Gdańskich Dni Sąsiadów: Spółka miejska GIWK

Patroni medialni Gdańskich Dni Sąsiadów: Dziennik Bałtycki, Trójmiasto.pl, Twoja Gazeta, Radio Plus.

Oceń