Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Czym kierować się przy wyborze cateringu dietetycznego?

Czym kierować się przy wyborze cateringu dietetycznego?

Zdrowe odżywianie staje się coraz popularniejsze – zdajemy sobie większą sprawę z tego, jak ważna dla samopoczucia i ogólnej kondycji jest prawidłowa dieta. Często jednak zdrowa dieta kojarzy się z godzinami spędzonymi na przyrządzaniu wyszukanych posiłków, aby były wyjątkowo smaczne.

Dla osób, które zwyczajnie nie mają czasu na przyrządzanie jedzenia samodzielnie lub mających problem z utrzymaniem zbilansowanego odżywiania powstała specjalna dieta pudełkowa. Ofert dostępnych na rynku jest wiele, warto zatem zapoznać się z nimi i wybrać najbardziej dopasowany catering dietetyczny dla siebie. Jest kilka rzeczy, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.

Dopasowanie do potrzeb

Każdy ma odmienne cele, dla których decyduje się podjąć dietę. Trzeba zdecydować się, czy chce się jedynie zdrowiej odżywiać, czy też przy okazji schudnąć. Z tego powodu ważne jest ustalenie kaloryczności – większość osób może mieć z tym problem, dlatego warto udać się w tej sprawie np. do dietetyka. Catering dietetyczny ma być sycący i zaspokajać potrzeby organizmu, a źle dobrana kaloryczność sprawi, że posiłki będą do nas niedopasowane.
Należy również podjąć decyzję odnośnie tego, czy wybrana dieta ma być wegetariańska, wegańska, czy z mięsem oraz zadbać o to, by nie było tam poszczególnych alergenów. Jeśli jesteśmy uczuleni np. na laktozę czy gluten, należy szukać odpowiedniej dla nas oferty.

Jakość produktów

Świeżość posiłków i wysoka jakość składników użytych do ich przygotowania powinny być przez nas szczególnie brane pod uwagę. Catering dietetyczny będzie bowiem przez nas spożywany regularnie, zatem powinien być jak najlepszy – pełnowartościowy i urozmaicony. W przeciwnym razie wcale nie zyskamy wielu korzyści i okazać może się, że lepiej byłoby gotować we własnym zakresie. Coraz więcej producentów takich diet decyduje się na używanie superfoods (np. jagód goji, młodego jęczmienia, surowego kakao) i korzysta z ekologicznych warzyw i owoców. Dobrej jakości dieta pudełkowa może okazać się nieco droższa, jednak zdecydowanie warto zainwestować w zbilansowane posiłki.

Dobra opinia

Choć nie wszystkie opinie muszą pokrywać się z rzeczywistością, warto je sprawdzić. Dieta pudełkowa jest popularna w dzisiejszych czasach i istnieje duże prawdopodobieństwo, że firma, którą się zainteresujesz, ma sporo opinii. Ludzie szczegółowo opisują wady i zalety zamawianych produktów i całości diet, a w swoich ocenach zawierają też informacje na temat świeżości składników i tego, czy jakość i cena idą ze sobą w parze. Jeśli po przeczytaniu ocen wstępnie wybierzemy jakiś catering dietetyczny, można następnie zamówić dzień testowy, jeśli istnieje taka opcja. Będzie to możliwość sprawdzenia, czy pasuje nam to, co dana firma ma do zaoferowania.

Dieta pudełkowa to świetne rozwiązanie, jeśli wybierze się odpowiednio. Dzięki dokładnemu przestudiowaniu oferty i dopasowaniu zamawianego cateringu do swoich oczekiwań, na pewno będzie się w pełni zadowolonym. Skoro już wiesz, jak szukać, zabierz się do tego rzetelnie i zacznij korzystać z cateringu dietetycznego.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą świadczącą usługi cateringu dietetycznego w Gdyni i okolicach – PrimaFoodCatering.pl

Oceń