Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Diety pudełkowe – jak odnaleźć się w gąszczu ofert?
fotgl

Diety pudełkowe – jak odnaleźć się w gąszczu ofert?

Po wpisaniu hasła ,,fit catering” w wyszukiwarkę, wyświetla się… 234 000 000 wyników! Tak, liczba zer jest prawidłowa. Zobaczymy diety od nawet 800 do nawet 5000 kalorii, diety dla sportowców, dzieci, alergików, wegetarian, wegan, w najróżniejszych cenach i konfiguracjach. Jak wybrać dietę odpowiednią dla siebie?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru cateringu?

Pierwszym krokiem powinno być… sprawdzenie czy catering dowozi do Twojego miasta. Firmy cateringowe mają coraz większy zasięg, jednak w trosce o jakość potraw są jeszcze rejony, gdzie wybór firm jest niewielki. Następnie zastanów się czy przechodzisz na dietę sam, czy z partnerem lub rodziną. Wiele firm oferuje pakiety dla kilku osób. Takie odchudzanie jest łatwiejsze, ponieważ mamy wsparcie i motywację do trzymania się naszych postanowień.

Przed zdecydowaniem się na firmę warto poczytać opinie w Internecie. Często może się okazać, że jedzenie nie jest dowożone na czas, produkty nie są świeże, potrawy nie mają smaku. Warto dowiedzieć się czy produkty pochodzą od lokalnych dostawców, czy w kuchni przestrzegane są zasady sanitarne, zwłaszcza w obecnych czasach. Zapytaj czy firma oferuje konsultacje z dietetykiem klinicznym – taka usługa bardzo Ci pomoże przy wyborze diety.

Oczywiście ważnym czynnikiem jest cena. Porównaj oferty cenowe, ponieważ często za ceną nie idzie jakość. Zobacz jak zmienia się cena w zależności od kaloryczności, czy firma ma czasami promocje albo dzień próbny w niższej cenie.

Twoje preferencje a fit catering

Najważniejszy aspekt diety pudełkowej? Musi pomagać Ci w spełnieniu Twojego celu. Zastanów się czy chodzi Ci o zrzucenie wagi, nabranie masy, zaoszczędzenie czasu na zakupach i gotowaniu, a może po prostu chcesz się zdrowiej odżywiać. W zależności od odpowiedzi musisz wybrać wariant o odpowiedniej kaloryczności. W tej decyzji pomogą Ci dietetycy zatrudnieni w firmie. W zależności od Twoich preferencji masz do wyboru dietę zawierającą mięso, ryby albo wegetariańską. Plusem fit cateringu jest to, że niczego nie wybierasz na stałe – po miesiącu możesz zmienić kaloryczność albo wypróbować opcję wegetariańską. Jeżeli Twoja rodzina na początku nie była zainteresowana, ale obserwując Twoje posiłki też nabrała ochoty, możesz bez problemu poszerzyć pakiet korzystając ze strony https://bedietcatering.pl/gdansk/.

Niezależnie od tego, jaką dietę wybierzesz, powinna ona spełniać kilka warunków. Przede wszystkim powinna być różnorodna. Sprawdź jadłospis dostępny na stronie – w ciągu tygodnia nie powinny pojawiać się dwa razy te same dania. Monotonia w diecie powoduje, że zaczynamy sięgać po przekąski, które niweczą nasze efekty. Potrawy powinny być apetyczne, dobrze przyprawione i oferować różne smaki i kuchnie świata. Wiele jadłospisów oferuje pieczone na miejscu dietetyczne desery i ciasta – dla łasuchów jest to często argument przeważający.

Szeroki wybór diet pudełkowych sprawia, że możesz przebierać w ofertach i wybrać taką, która idealnie spełnia Twoje potrzeby. Dieta nie musi już oznaczać wyrzeczeń i powinna być smaczna, sycąca i ciekawa. Chudnięcie przy takich posiłkach to sama przyjemność!

Oceń