Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Kupujesz dom lub mieszkanie? Przyda ci się pomoc prawna
radca-prawny

Kupujesz dom lub mieszkanie? Przyda ci się pomoc prawna

Posiadanie wystarczającej ilości informacji jest tak samo ważne przy zakupie nieruchomości, jak pieniądze potrzebne do jej zakupu. Na co zwrócić uwagę przy zakupie domu lub mieszkania? Jakie dokumenty przygotować i jak przebiega cała procedura kupna? Warto współpracować z prawnikiem specjalizującym się w tematyce nieruchomości. O jakich korzyściach możemy mówić, zatrudniając takiego prawnika?

Prawnik unika błędów – kupno mieszkania i umowy z tym związane to dla niego codzienność

Okres, w którym kupujemy nieruchomość, to zdecydowanie wyzwanie dla psychiki. Z jednej strony cieszymy się, ze wkrótce będzie nowe mieszkanie, z drugiej wiele zmartwień, czy wszystko przebiegnie po naszej myśli. Możesz zwrócić się o pomoc do rodziny lub znajomych, ale całą sprawę lepiej powierzyć profesjonalistom — kancelarii prawniczej np.: Jakub Wysocki — kancelaria radcy prawnego w Gdańsku.

Należy też pamiętać, że kupno nieruchomości wiąże się ze zmierzeniem się ze sporą ilością wyzwań natury prawnej i formalnej. Lub nawet biurokratycznej. Jeśli nie do końca się na tym znasz, bardzo możliwe, że popełnisz błędy. Choć z pozoru proste, mogą skutkować poważnymi konsekwencjami finansowymi. Znacznie większymi niż kwota, jaką będzie kosztował Cię dobry prawnik.

Wykwalifikowany prawnik zajmujący się nieruchomościami uwolni Cię od zmartwień

W czym dokładnie pomoże Ci prawnik przy zakupie nieruchomości? Prawnicy jako wykwalifikowani specjaliści mogą zapewnić Ci kompleksową obsługę prawną w procesie nabycia lub przeniesienia własności nieruchomości. Oto, w czym przede wszystkim są w stanie Ci skutecznie pomóc:

Weryfikacja drugiej strony — pierwszym krokiem do zakupu nieruchomości, przed zawarciem umowy kupna-sprzedaży, jest sprawdzenie drugiej strony. W szczególności konieczna jest weryfikacja, czy sprzedający jest rzeczywistym właścicielem nieruchomości, a także ustalenie stanu prawnego i faktycznego nieruchomości. Warto dać prawnikowi do analizy umowę z deweloperem, ale też warto sprawdzić umowę przedwstępną czy umowę sprzedaży nieruchomości z rynku wtórnego od osoby prywatnej lub od firmy.

Sporządzanie różnego rodzaju umów takich jak umowa rezerwacyjna, umowa wstępna, umowa kupna, umowa darowizny, a także inne rodzaje umów przejęcia.

Udzielanie porad prawnych przy kupnie lub sprzedaży nieruchomości obciążonej zastawem, lub kredytem.

Sprawdzić lub zweryfikować dokumentację.

Przygotować wnioski do właściwych organów publicznych i reprezentować Cię w postępowaniach administracyjnych.

Sporządzać różne opinie prawne.

Prawnik zajmujący się nieruchomościami jest ubezpieczony przez prawo — warto też pamiętać o jednym ważnym fakcie. Prawnik zajmujący się nieruchomościami jest prawnie ubezpieczony na wypadek szkody, jaką wyrządziłby swojemu klientowi, wykonując swój zawód.

W jaki sposób prawnik może pomóc w zakupie mieszkania lub domu?

Poza wszystkim możesz również skontaktować się ze swoim prawnikiem z prośbą o autoryzację umowy przeniesienia własności nieruchomości. W ramach upoważnienia prawnik dąży do zakupu umowy lub innej umowy, weryfikuje tożsamość umawiających się stron, ocenia i ocenia, czy czynność prawna nie jest sprzeczna z prawem, czy czynność ta nie jest sprzeczna z dobrymi obyczajami, a jej zawarcie nie spowoduje szkody.

Oceń