Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak dobrać materac? Przegląd rodzajów materacy
jak-dobrac-materac-przeglad-rodzajow-materacy

Jak dobrać materac? Przegląd rodzajów materacy

Wybór idealnego materaca jest niezwykle ważny do tego, by zapewnić sobie wysokiej jakości odpoczynek. Warto więc poznać kilka uniwersalnych sposobów, by wybrać materac skrojony na miarę naszych potrzeb. Jak dobrać materac o idealnej twardości przez Internet? Jakie cechy brać pod uwagę przy zakupie materaca?

Jaki rodzaj materaca wybrać?

Twardość materaca jest jednym z najważniejszych czynników, które są odpowiedzialne za nasze zdrowie i jakość snu. Nasze preferencje zmieniają się wraz z biegiem czasu dlatego idealnie, kiedy mamy możliwość dokonania zmian w twardości materaca, bez konieczności wymiany na nowy. Materace SleepMed dają możliwość zmiany twardości materaca poprzez dopasowanie położenia warstw wewnętrznych – samodzielnie w zaciszu własnego domu. Takie rozwiązanie jest niezwykle innowacyjne i uniwersalne. Ułatwia to znacznie zakup, zwłaszcza tego dokonanego przez Internet, kiedy to nie mamy możliwości samodzielnego sprawdzenia, czy dany materac zapewnia nam komfort. Tę cechę docenimy także w czasie trwania pandemii, kiedy możliwość pójścia do sklepu i obejrzenia towaru jest mocno ograniczona. Samodzielne dostosowanie twardości do swoich aktualnych potrzeb to ogromna oszczędność – zmiana położenia warstw czy możliwość dołożenia dodatkowej warstwy w postaci maty kokosowej sprawia, że właściwie po każdej takiej operacji otrzymujemy nowy materac SleepMed, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Hybryda kontra pianka

Materace hybrydowe są połączeniem dwóch najpopularniejszych na rynku technik stosowanych w produkcji – materacy piankowych oraz sprężynowych. Takie rozwiązanie zapewnia dostęp do największych zalet, jakie mają oba rozwiązania. Materace hybrydowe SleepMed zapewniają wysoką jakość snu także dzięki wyjątkowemu pokrowcowi Merced. Na uwagę zasługują przede wszystkim materace w wersji Hybrid Plus, w których zastosowano wyjątkową technologię zapewniającą idealne wsparcie punktowe, nie ograniczając przy tym swobody ruchu. Materace piankowe z roku na rok są coraz doskonalsze. Współcześnie pianki mają bardzo wiele właściwości, dzięki czemu są w stanie zaspokoić nawet najwyższe wymagania. Wysokiej jakości pianki mogą być stosowane przez alergików. Materac SleepMed Supreme skierowany do najbardziej wymagających użytkowników zapewnia aż 27 cm wysokości najwyższej jakość pianki VitaRest® oraz VPPHR Soft.

Nie tylko twardość materaca jest istotna

Wybór materaca o właściwej twardości jest jednym z najważniejszych czynników, które warunkują właściwy wypoczynek, drugim jest wybór poduszki wysokiej jakości, która zapewnia podparcie dla głowy i kręgów szyjnych. Kupując duet idealny – materac SleepMed wraz z poduszką np. SleepMed Premium Pillow, której użyte technologię docenią przede wszystkim osoby śpiące na boku i plecach, zapewnimy sobie komfortowe warunki snu.

Gwarancja kluczem do sukcesu

Kupując jakiekolwiek produkty, większość z nas sprawdza długość gwarancji, jaka na nie przysługuje. Długa gwarancja jest zapewnieniem wysokiej jakości produktu. Na każdy materac SleepMed producent daje 15 lat gwarancji, to zapewnia przynajmniej taką żywotność materaca. O walorach produktów SleepMed świadczą liczne pozytywne opinie w Internecie, jak i certyfikat, który materace otrzymały od szwajcarskiego instytutu AEH.

Prawidłowy sen to zdrowie dla całego organizmu. Zaburzenie tego procesu może mieć bardzo poważne konsekwencje. Zadbajmy więc o zapewnienie sobie najwyższej jakości materaca SleepMed, który pozwoli rozluźnić się i zapewni odpoczynek każdego mięśnia w naszym ciele.

Oceń