Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Dodają pewności siebie, wyszczuplają nogi… Kochamy szpilki! Jak jednak wybrać piękny, a zarazem wygodny model? Podpowiadamy.
pexels-photo-

Dodają pewności siebie, wyszczuplają nogi… Kochamy szpilki! Jak jednak wybrać piękny, a zarazem wygodny model? Podpowiadamy.

Buty na szpilce to chyba najbardziej kobiecy fason obuwia. Są eleganckie, stylowe, fantastycznie komponują się niemal ze wszystkimi ubraniami, sprawdzają się w pracy, na randce i na imprezie. Oczywiście pod warunkiem, że są wygodne. Kobiety albo kochają szpilki, albo nienawidzą. Sztuka chodzenia w butach na wysokim, wąziutkim obcasie nie należy bowiem dla najprostszych. Jak się jednak okazuje, wybierając odpowiedni model butów możemy zyskać naprawdę wygodne rozwiązanie. Nasze stopy będą nam wdzięczne, a my nie będziemy musiały rezygnować ze szpilek z powodu dyskomfortu. Wybierając buty wystarczy zwrócić uwagę na te 3 elementy.

Jeśli szpilki to z wysokiej jakości skóry

Niezależnie od od tego, czy wybieramy szpilki lakierowane, czy ze skóry licowej bądź zamszowej, materiał zawsze powinien wyróżniać się wysoką jakością. Miękka, odpowiednio elastyczna i dopasowująca się do kształtu stóp skóra – naturalna lub tzw. ekologiczna – to podstawa. Unikniemy w ten sposób m.in. otarć. Dodatkowo istotne jest, aby wnętrze butów także wykonane zostało z wysokogatunkowej skóry. Dzięki temu szpilki zyskają właściwą wentylację i przewiewność, a stopy nie będą się pocić. 

Fason butów na szpilce sam w sobie może być dla wielu kobiet nieco niewygodny. Ewentualny dyskomfort zminimalizujemy wybierając szpilki wykonane właśnie z dobrej jakości, najlepiej naturalnych materiałów. Miękka, skórzana wkładka oraz elastyczna podeszwa będą idealnym uzupełnieniem zapewniającym wygodę i właściwe podparcie dla stopy. Dlatego wybierając szpilki warto sięgać po propozycje renomowanych producentów, którzy gwarantują wysoką jakość materiałów.

pexels-photo-

Optymalna wysokość obcasa to 5 – 9 cm

Wiele kobiet nie ma problemu z noszeniem butów na szpilce o wysokości 10, a nawet 12 cm. Jednak znakomita większość z nas preferuje nieco niższe obcasy. Jak przekonują specjaliści, najdogodniejszym rozwiązaniem dla naszych stóp, nóg, kręgosłupa, a tym samym i wygody, są obcasy mające od 5 do 9 cm wysokości.

Dobrym rozwiązaniem będzie zakup szpilek na nieco niższym obcasie do pracy i po prostu „na co dzień”. Wyższe szpilki możemy zakładać na specjalne okazje. W tym przypadku możemy trochę zaszaleć wybierając dodatkowo – obok wysokiej, wąziutkiej szpilki – efektowny fason butów i przyciągający uwagę materiał. Brokatowe, multikolorowe, czy lakierowane szpilki zapewnią nam wyjątkowy efekt, który z pewnością nie zostanie niezauważony podczas imprezy lub uroczystości.

Szpilki powinny być odpowiednio wyważone

Najczęściej myślimy, że za komfort lub dyskomfort chodzenia w butach na szpilce odpowiada jedynie wysokość obcasów. Okazuje się jednak, że obok wysokości szpilek oraz materiału, z jakiego wykonano buty, niezwykle istotne znaczenie ma wyważenie butów. Co to oznacza w praktyce? Otóż szpilka powinna zostać umieszczona nie na samym końcu buta, ale pośrodku pięty. Cieniutkie szpilki powinny dodatkowo odchylać się nieco od 90 stopni. Takie buty są zdecydowanie bardziej stabilne, pozwalają swobodnie zachować równowagę i pewność każdego kroku. A to wszystko sprawia, że jest nam wygodniej.

Oceń