Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Zalety e-sportu dla dzieci
florian-olivo-MfRFxArY-unsplash

Zalety e-sportu dla dzieci

Twoje dziecko dużo gra w gry komputerowe? Być może wzbudza to w Tobie niepokój… Jednak czy na pewno taka aktywność ma wyłącznie wady? A może są jakieś plusy takiego spędzania czasu – w domu lub na obozie? Przyjrzyjmy się zagadnieniu e-sportu i temu, co może on dać młodemu człowiekowi.

E-sport: dla dużych i małych graczy

Ten nowoczesny sposób spędzania czasu nie jest zarezerwowany wyłącznie dla nastolatków. W e-sportowej rywalizacji biorą udział gracze w niemal każdym wieku. Sport elektroniczny, bo o nim mowa, zainteresował nawet przedstawicieli MKOl-u (Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego). W Azji zaś już teraz jest oficjalną dyscypliną dużych imprez sportowych. W odróżnieniu do kolorowanek Minecraft, gra online jest dużo bardziej wciągająca.

Tymczasem w naszym kraju wielu młodych ludzi pragnie iść w ślady „Jankosa”, czyli Marcina Jankowskiego. Reprezentuje on Polskę na największych turniejach w League of Legends. Uchodzi za jednego z najlepszych graczy na świecie. Komuś, kto marzy o byciu takim profesjonalistą, polecamy obóz e-sportowy z Vogue Travel (https://voguetravel.pl/oboz-league-of-legends). Dlaczego jeszcze warto wybrać taki wyjazd? Jako rodzic, zapewne masz pewne wątpliwości w tej kwestii. No bo ile można levelować! Okazuje się jednak, że granie wcale nie musi być takie złe.

Jakie są plusy e-sportu?

Czy jest jakiś większy pożytek z grania w gry komputerowe? Dorośli często nie są zadowoleni, widząc swoje dziecko przed ekranem. Jasne – zbyt długie godziny z komputerem i brak ruchu to nie jest najlepsze rozwiązanie. Jednak e-sport wiąże się również z wieloma zaletami. Dzięki graniu młody człowiek:

  • uczy się zdrowej rywalizacji i honorowego przegrywania,
  • rozwija myślenie analityczne i strategiczne,
  • poprawia swój refleks i umiejętności szybkiego podejmowania decyzji,
  • buduje wytrwałość i dążność do niepoddawania się,
  • rozwija umiejętność działania w zespole i pracy drużynowej,
  • ćwiczy swą spostrzegawczość i zręczność,
  • poznaje osoby z całego świata, wirtualnie się z nimi komunikując, a następnie jeżdżąc razem z nimi na obozy i zloty,
  • buduje w sobie motywację wewnętrzną.

Poświęcając na tę aktywność odpowiednią ilość czasu, można osiągnąć mistrzowski poziom. Wówczas umiejętności pozwalają startować w profesjonalnych zawodach – zupełnie jak „Jankos”. Najlepsi wygrywają atrakcyjne nagrody i zarabiają na graniu.

Obóz e-sportowy, czyli wakacje z LoL-em

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom dzieci i młodzieży, Vogue Travel organizuje wakacyjny obóz z e-sportem. Konkretnie jest to turnus dla miłośników League of Legends. Obozowicze poznają tutaj tajniki tej arcyciekawej gry. Nauczą się strategii pozwalających odnosić więcej zwycięstw. Opanują także techniki utrzymywania koncentracji na odpowiednim poziomie. Ta umiejętność przyda się przecież każdemu graczowi! Instruktor doradzi również w wyborze postaci dla danego tieru. Uczestnicy dowiedzą się ponadto, jakie są najczęściej popełniane błędy w grze. To pozwoli zmniejszyć ryzyko porażek. Zapewniono sporo praktyk pod okiem trenera. Wreszcie częścią obozu e-sportowego jest oczywiście turniej. Będzie się działo!

Żeby jednak nastolatkowie nie spędzili całego wyjazdu przed ekranem, przygotowano też inne atrakcje. Lokalizacja w malowniczym górskim otoczeniu (Murzasichle) sprzyja bowiem spacerom i podziwianiu piękna Tatr. Młodzież wypocznie przy wspólnym ognisku. Nie zabraknie tematycznych dyskotek i zabaw na powietrzu. Nikt nie będzie się nudził, bo program jest bogaty i dostosowany do zainteresowań młodych ludzi. Sprawdź tutaj wiele innych obozów tematycznych od Vogue Travel: https://voguetravel.pl/obozy-mlodziezowe

Twoje nastoletnie dziecko lubi grać w League of Legends? Chcesz wysłać je na wakacje, ale nie wiesz, w jakie turnusy celować? Obóz e-sportowy skoncentrowany wokół tej gry to strzał w dziesiątkę. Sprawdźcie więc wspólnie szczegółowy program i wybierzcie najdogodniejszy termin wyjazdu. Wakacje z LoL-em? Czemu nie!

Oceń