Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak łatwo kupować bilety PKP Intercity przez internet? Krok po kroku
front view woman holding cup coffee train station1 wp

Jak łatwo kupować bilety PKP Intercity przez internet? Krok po kroku

Kupowanie biletów PKP przez internet to prosty, wygodny i opłacalny sposób na podróżowanie w różne części nie tylko Polski, lecz także Europy. Jak to zrobić krok po kroku?

Bilet online – wygodne podróżowanie

Przez długi czas zakup biletów na pociąg u konduktora był standardem, nawet po rozpowszechnieniu się internetu. Dziś jednak pasażerowie mogą już zrobić to w znacznie wygodniejszy sposób, a przy tym uniknąć niespodzianki związanej z potencjalnym brakiem miejsca. Dzięki temu można zaplanować podróż znacznie wcześniej, oszczędzając dodatkowo sporo czasu. Brak stresu, opcja wyboru miejsca w pociągu, bilet wysłany na e-mail i SMS dostępny w Twoim telefonie – to wszystko dzięki rezerwacji biletów online. Warto jednak najpierw dowiedzieć się, jak zamówić pkp intercity bilet przez internet w poprawny sposób.

PKP Intercity: bilet przez internet. Jak i gdzie kupować?

Obecnie już coraz mniejsza liczba pasażerów wybiera zakup biletu na pociąg u konduktora bądź przy kasie na dworcu kolejowym – o wiele sprawniej, szybciej i wygodniej można to zrobić w zaciszu własnego domu. Kupowanie biletów na pociąg online stało się standardem nie bez przyczyny. To wygodna opcja dla wszystkich, którzy chcą z wyprzedzeniem zaplanować podróż i mieć wgląd we wszystkie połączenia kolejowe. Co więcej, dostępne są specjalne serwisy ułatwiające to zadanie – jednym z nich jest portal EuroPodróże. To strona stworzona przez pasjonatów podróżowania, która umożliwia zakup biletów kolejowych i wcześniejszą rezerwację online wraz z kilkoma dodatkowymi funkcjami. Znalezienie dogodnego połączenia i wykonanie transakcji zajmuje zaledwie parę chwil, a w ofercie można znaleźć kursy największych krajowych i międzynarodowych przewoźników kolejowych – w tym Intercity. W przypadku jakichkolwiek pytań można liczyć na pomoc w języku polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim.

Jak szybko zarezerwować bilet na pociąg – poradnik

Po wejściu na stronę EuroPodróże można od razu skorzystać z wyszukiwarki, która pozwoli znaleźć dogodne połączenie kolejowe. Należy podać miejsce wyjazdu i przyjazdu, dzień wyjazdu, liczbę pasażerów wraz z przysługującymi ulgami, a jeśli chcemy zarezerwować przejazd w dwie strony – dzień powrotu. Następnie wystarczy kliknąć przycisk „Szukaj ”, by zobaczyć dostępne opcje. Po zdecydowaniu się na konkretny przejazd można wybrać klasę wagonu i miejsce. Teraz pozostało już tylko podać podstawowe dane osobowe pasażera (imię i nazwisko) i e-mail – po opłaceniu biletu z użyciem wybranej formy płatności bilet od razu trafia na wskazany adres.

Aby otrzymać więcej korzyści, klienci mają możliwość założenia konta Moje Podróże. To rozwiązanie, które pozwala na wgląd w swoją historię rezerwacji, a także dostęp do biletów i faktur w jednym miejscu. Co więcej, w przypadku ewentualnej zmiany planów można liczyć na szybszy zwrot lub wymianę biletów. Dodatkową opcją jest stworzenie profili dla pasażerów, co pozwala na skorzystanie z autouzupełniania danych przy przyszłych podróżach.

Na co warto zwrócić uwagę, kupując bilet na pociąg online? Podpowiadamy

Co w przypadku potrzeby zakupu biletów PKP Intercity dla większej grupy osób – czy w takim przypadku również można skorzystać z opcji kupna online? Rezerwacja dla grupy jest jak najbardziej możliwa – warto jednak pamiętać, że za okazaniem jednego biletu może podróżować maksymalnie 6 pasażerów. W przypadku grupy osób przekraczającej tę liczbę konieczne będzie podzielenie rezerwacji na kilka mniejszych lub skorzystanie z formularza kontaktowego. Grupy większe niż 11 osób mogą liczyć na specjalne oferty. Na każde 20 osób podróżujących pociągiem w ramach przejazdu grupowego jedna uprawniona jest do przejazdu za darmo!

Warto także pamiętać, że plany podróży mogą się nagle zmienić. Z tego względu PKP Intercity umożliwia zwrot biletu krajowego do 20 minut przed odjazdem pociągu, a biletu międzynarodowego – do 30 minut. Jeśli z kolei chodzi o wymianę, limity wynoszą odpowiednio 30 minut przed odjazdem i w dniu poprzedzającym odjazd pociągu. Kwota zwrotu zostanie następnie przelana na konto lub kartę, którą dokonano płatności, a potwierdzenie zwrotu jest przesyłane drogą mailową.

Oceń