Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Czym charakteryzują się kremy bioinformacyjne?
jak-urzadzic-lazienke-o-malym-metrazu-

Czym charakteryzują się kremy bioinformacyjne?

Odwiedzając sklep z kosmetykami, można zauważyć wiele produktów przeznaczonych do pielęgnacji nie tylko twarzy. Każdy z nich ma nieco inne działanie, więc dobrze uprzednio zastanowić się nad tym, co chcemy uzyskać dzięki wybranemu preparatowi. Na uwagę zasługują na przykład ziołowe kremy bioinformacyjne. Nie każdy o nich słyszał, jednak warto wiedzieć, czym się charakteryzują oraz w jakich sytuacjach można po nie sięgać i jakie efekty pomogą uzyskać. Co to znaczy, że kosmetyk jest bioinformacyjny?

Które kremy są bioinformacyjne? 

Podczas wizyty w sklepie z kosmetykami do pielęgnacji można zauważyć między innymi ziołowe kremy regeneracyjne, kremy do pielęgnacji skóry zmęczonej czy kremy do pielęgnacji skóry wrażliwej. Dodatkowo na opakowaniach niektórych produktów widnieje informacja, że są to preparaty bioinformacyjne, jednak stosunkowo niewiele osób wie, co to oznacza. Najprościej mówiąc, bioinformacją jest porozumienie, które zachodzi pomiędzy komórkami, tkankami oraz organami w organizmie.

Dochodzi do niego na skutek pojawiania się impulsów elektrycznych. W praktyce należy przez to rozumieć, że chodzi o energię powodującą określone działanie poszczególnych elementów organizmu czyli „zapisaną” w komórce informację o jej prawidłowym funkcjonowaniu. Dzięki ziołowym kremom bioinformacyjnym można zadbać o minimalizację przyczyn różnego rodzaju dolegliwości nie tylko w sferze fizycznej, ale również oddziałując na emocje, co pozwala na osiągnięcie lepszych i bardziej odczuwalnych efektów.

Komu i w czym może pomóc stosowanie kremów bioinformacyjnych?  

Wiemy już, co oznacza, że kremy są bioinformacyjne oraz kiedy warto po nie sięgać. Warto również wiedzieć, w przypadku jakich dolegliwości mogą okazać się szczególnie pomocne. Aby lepiej zgłębić temat, postanowiliśmy spytać o tę kwestię naszego rozmówcę, czyli specjalistę ze sklepu z naturalnymi suplementami diety, który powiedział nam:

– W naszym sklepie przygotowaliśmy szeroką ofertę ziołowych kremów bioinformacyjnych, które pozwalają uporać się z różnymi dolegliwościami. Na uwagę zasługuje na przykład Protekin, który wpływa na drogę energetyczną wątroby i pęcherzyka żółciowego, jednocześnie łagodząc swędzenie i pieczenie, które może być spowodowane kontaktem z pokrzywą, ugryzieniem komara czy reakcją alergiczną. Ruticelit z kolei wpływa na kanały energetyczne serca i jelita cienkiego i można go stosować przy cerze naczynkowej czy po kąpielach słonecznych. Wyróżniamy też preparaty, które są skuteczne, jeśli chodzi o oddziaływanie na kanały energetyczne trzustki, żołądka, śledziony, jelit czy płuc. Są one świetnym dodatkiem do koncentratów ziołowych, których działanie uzupełniają.

Oceń