Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak łatwo zgubić nadprogramowe kilogramy?

Jak łatwo zgubić nadprogramowe kilogramy?

Każdy choć raz spojrzał w lustro i zobaczył coś, co nie przypadło mu do gustu. Nie bez powodu przechodzenie na dietę to jedno z częstszych postanowień noworocznych. Chcemy wyrzeźbić sylwetkę, by móc pokazać się w stroju kąpielowym i cieszyć ze swobody ruchów. Zrywamy się i przechodzimy na restrykcyjne plany żywieniowe, które tylko powodują frustrację oraz głód. Jak przejść na dietę mądrze?

Przede wszystkim, warto zdawać sobie sprawę z faktu, że dieta nie ma na celu tylko pomóc nam w zgubieniu kilku nadprogramowych kilogramów. Przede wszystkim, dieta powinna dostarczać nam potrzebne składniki odżywcze, być różnorodna i złożona z dobrych jakościowo produktów. Zatem w kąt należy odstawić wszystkie pomysły o głodówkach, a w zamian za to, ułożyć dobry plan żywieniowy, który dostarczy nam siły do treningów i będzie realnym wsparciem przy utracie kilogramów.

Na początek, dobry plan

Dietę odchudzającą warto skonsultować z dietetykiem. Dzięki temu, ułożymy plan żywieniowy zaprojektowany stricte pod nasze potrzeby, tryb życia, wiek, zapotrzebowanie kaloryczne czy intensywność treningów. Nie można zapominać bowiem, że musimy dostarczać naszemu organizmowi wielu potrzebnych składników odżywczych, by czuć się zdrowo i wyglądać rewelacyjnie.

Popularnym staje się także korzystanie z wszelkich diet pudełkowych. Taka dieta ma wiele plusów. Możemy wybrać sobie menu, które najbardziej nam odpowiada lub stworzyć takie w porozumieniu z dietetykiem. Jedzenie dostarczane jest pod nasze drzwi wcześnie rano, a w pudełkach dostajemy komplet posiłków na cały dzień. Do każdego z nich dołączony jest dokładny opis kalorii oraz składników i minerałów, które się w nim znajdują. Diety są zróżnicowane, a posiłki zrobione są przez profesjonalistów z użyciem wysokiej jakości składników.

Dieta Sport + Sylwetka od PureandFresh

Aktywność fizyczna

Regularna aktywność fizyczna stanowi drugi filar zdrowego trybu życia i może znacznie przyspieszyć osiągnięcie wymarzonych kształtów. I nie chodzi tu tylko o intensywne treningi na siłowni. Proste wchodzenie po schodach, spacery do pracy czy dojazdy rowerem mogą zrobić dużą różnicę. Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na nasze funkcjonowanie – dotlenia organizm, wytwarza endorfiny i polepsza kondycję. Dlatego, jeśli chcemy pochwalić się piękną sylwetką na plaży, warto zapisać się na basen, jogę czy po prostu wychodzić z psem na spacery. Obok zbilansowanej diety, pomoże nam to w osiągnięciu wymarzonego celu.

Gubienie kilogramów nie musi być męczarnią. Jeśli odpowiednio podejdziemy do takiego przedsięwzięcia, z pewnością uda nam się osiągnąć cel i wybrać nowe postanowienie noworoczne.

5/5 – (2 głosów)