Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Czy warto kupować odpowiedniki oryginalnych perfum?
czy-warto-kupowac-odpowiedniki-oryginalnych-perfum

Czy warto kupować odpowiedniki oryginalnych perfum?

Coraz więcej osób decyduje się na zamienniki perfum – zamiast oryginałów. To rozwiązanie dla osób, którym nie zależy na prestiżu oraz niedysponujących dużą liczbą gotówki. Skąd wzięła się tak silna popularność zamienników oryginalnych perfum? Jakie są podstawowe różnice między oryginałami a odpowiednikami? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Czym są odpowiedniki perfum?

Odpowiednikami oryginalnych perfum są tzw. nalewane perfumy. Posiadają one podobne nuty zapachowe – niemal wręcz idealnie odzwierciedlające pierwotny zapach. Wysokiej jakości perfumy lane damskie lub męskie to rozwiązanie dla osób, których nie stać na drogie perfumy, a chciałyby podobnie pachnieć. Producenci nalewanych perfum dbają, by zapach był również bardzo trwały i utrzymywał się na skórze przez kilka godzin. Odpowiedniki oryginalnych perfum są zazwyczaj zamknięte w eleganckich i poręcznych flakonikach – nieodstających wizualnie od oryginałów.

Różnice między odpowiednikami perfum a oryginałami

Największa różnica między oryginalnymi perfumami a ich odpowiednikami dotyczy tylko ceny. Często zapachy są niemal nie do odróżnienia (lub bardzo podobne). Problem nie leży też w krótszej trwałości odpowiedników – wielu producentów stara się, by pachniały one analogicznie długo do oryginałów, dlatego nie szczędzą na różnych utrwalaczach.

Wiele osób decyduje się na tańsze perfumy, ponieważ nie w stanie wydać niebotycznych sum na małe fiolki znanych, oryginalnych marek. Często kwota za odpowiednik jest maleńką cząstką ceny oryginału. Oryginalne marki są przeznaczone głównie dla osób, które cenią prestiż i chcą pokazać namiastkę swojego bogactwa.

Sklep internetowy Perfumy Premium posiada wśród swojego asortymentu zarówno oryginalne perfumy, jak i ich odpowiedniki. Zainteresowane osoby mogą skorzystać z bogatej gamy perfum, a odpowiednie pole wyszukiwania pozwoli szybko odnaleźć pasujący zamiennik dla konkretnego markowego zapachu.

Jak powstają odpowiedniki perfum?

Proces powstawania zamienników markowych perfum nie różni się wiele od produkcji oryginałów. Na początku angażuje się specjalistów, rozpracowujących nuty zapachowe oryginalnych perfum, a następnie komponujących inną, podobną kompozycję zapachową (dla zamiennika). Producenci odpowiedników używają podobnych lub dokładnie tych samych składników (zawsze dobrej jakości), a także dodają dużo utwardzaczy – aby zapach utrzymywał się jak najdłużej. Warto pamiętać, że nie da się utworzyć analogicznej kompozycji zapachowej, dlatego siłą rzeczy odpowiedniki będą się nieznacznie różnić od oryginałów.

Oceń