Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Te narzędzia elektryczne warto mieć w domu

Te narzędzia elektryczne warto mieć w domu

Drobne naprawy, wiercenie dziur w ścianach, skręcanie mebli czy inne prace nie wymagające wzywania fachowca możemy wykonać sami. Jednak, żeby to zrobić, musimy kupić kilka niezbędnych narzędzi. Gdy zainwestujemy w narzędzia elektryczne zamiast ręcznych, prace naprawcze wykonamy szybciej i bardziej precyzyjnie.

Wkrętarka – z nią szybciej

 

Pierwsza na liście zakupów do kolekcji domowych elektronarzędzi powinna być wkrętarka. Jest ona przydatna w drobnych czynnościach naprawczych i montażowych. Wymienne końcówki wkrętarek dopasują się do różnych rodzajów śrub i wkrętów. Każdy, kto montował meble ręcznym wkrętakiem i zmienił go na wkrętarkę wie, że wkręcanie elektryczne wymaga dużo mniej wysiłku i czasu. Jaką wkrętarkę wybrać? To zależy do czego jej potrzebujemy. Wkrętarki mają różną moc, moment siły i szybkości. Na polskim rynku występuje bardzo wiele rodzajów wkrętarek. Warto ich szukać w dobrym sklepie z narzędziami, na przykład na EBMiA.pl – https://www.ebmia.pl/narzedzia-c-1805.html Tutaj można znaleźć odpowiedni sprzęt, w zależności od potrzeb i możliwości finansowych.

Niezastąpiona wiertarka

 

Druga na liście niezbędnych elektronarzędzi jest oczywiście wiertarka. Dzięki niej w kilka minut wywiercimy otwór, włożymy kołek i zawiesimy obraz lub ścienną dekorację, czy też szafki wiszące. W zależności od potrzeby, warto mieć pod ręką wiertarkę do lżejszych prac, ale czasami niezbędna do wywiercenia otworu w ścianie jest wiertarka udarowa, bo wtedy zwykła wiertarko-wkrętarka nie wystarczy. Kupując wiertarkę musimy także zwrócić uwagę na jej moc i dostosować ją swoich potrzeb. Te o słabszej mocy sprawdzają się do prac amatorskich. Mocniejsze są przeznaczone dla profesjonalistów, którzy zajmują się np. pracami wykończeniowymi.

Przydatna opalarka

 

Mało znana opalarka może nam pomóc w wielu czynnościach remontowych. W jakich? Świetnie sprawdza się podczas odnawiania mebli, drzwi czy okien. Opalarka łatwo usuwa stary lakier i farbę olejną. Gdy chcemy przyspieszyć schnięcie malowanych albo lakierowanych powierzchni, także wykorzystamy opalarkę. Co ciekawe, opalarki przydają się także do odkręcenia mocno zakręconych śrub, bo rozgrzewają miejsce wokół śruby i dzięki temu łatwiej ją zruszyć. A do czego możemy wykorzystać to elektronarzędzie w ogrodzie? Dzięki niej łatwo pozbędziemy się siedlisk insektów albo usuniemy chwasty.

Trzy najważniejsze

 

Wkrętarka, wiertarka i opalarka to trzy najbardziej przydatne elektronarzędzia w każdym domu, warto mieć je w swojej skrzynce narzędziowej. Dzięki tym urządzeniom dużo szybciej i wygodniej wykonamy wiele napraw i czynności montażowych.

5/5 – (1 głosów)