Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Impreza z występem artystycznym, czyli jak zorganizować udany event

Impreza z występem artystycznym, czyli jak zorganizować udany event

Bez względu na to, jaką imprezę organizujesz, zależy Ci na tym, aby Twoi goście nigdy jej nie zapomnieli. To oczywiście możliwe, ale musisz zrobić coś więcej niż tylko zadbać o wystrój sali, oprawę muzyczną czy pełen bar. Zarówno na evencie biznesowym, jak również na weselu czy innej rodzinnej imprezie okolicznościowej, sporym zaskoczeniem i niecodziennym przeżyciem będzie pokaz iluzjonistyczny.

Magik na imprezie zachęca gości do wspólnego występu. Nawet, jeśli zamiast iluzji typu close-up zdecydujesz się na iluzję sceniczną, możesz być pewien, że artysta nawiąże z publicznością kontakt w formie humorystycznego dialogu czy znikających przedmiotów. To na pewno wciągnie do zabawy wszystkich uczestników, bez względu na to, jaką formę rozrywki preferują na co dzień. Trudno bowiem oprzeć się charyzmatycznym sztukmistrzom i ekwilibrystom, którzy sprawnie posługują się nawet najtrudniejszymi sztuczkami z dziedziny iluzji. Tym samym przenoszą widzów do świata magii, a kto nie lubi choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości, rozmarzyć, rozerwać, roześmiać i po prostu świetnie się bawić?

Jaką atrakcję wybrać na imprezę?

1. Firmową

Każda impreza firmowa składa się z części oficjalnej i nieoficjalnej. Ta pierwsza zazwyczaj odbywa się według konkretnego, sztywnego scenariusza, druga natomiast daje sporo swobody organizatorom. W ramach after party można zatem zorganizować mini koncert, występ komika lub zatrudnić iluzjonistę na event Just Edi Show.

2. Rodzinną

Wesele to najlepsza okazja, aby zaprosić gości do zaczarowanego świata. Klimat jest magiczny, a występ iluzjonisty dodatkowo podgrzeje atmosferę. To jedna z atrakcji, które w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością wśród młodych par. Spada natomiast zainteresowanie pokazami sztucznych ogni, fotobudkami czy drinkbarem.

3. Dla dzieci

Dzieci, choć kochają magię i czary, mogą nie zrozumieć pokazu magika. O ile program występu nie jest dopasowany do wieku uczestników, może ich raczej znudzić, a nawet wystraszyć. Na przyjęciach dla dzieci znacznie lepiej sprawdzą się popularne na kinderbalach atrakcje — animacje z udziałem klaunów, puszczanie baniek, gry i zabawy sportowe.

Czym kierować się przy wyborze iluzjonisty?

Iluzjonista jest artystą i podobnie jak inni artyści, którzy oferują swoje usługi na rynku, ma sporą konkurencję. Choć nadal w Polsce pokaz magii jest mniej popularną formą rozrywki niż np. pokaz barmański czy pirotechniczny, to dzięki popularnym telewizyjnym programom cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Z tego względu magicy prezentują swoim przyszłym klientom swoje umiejętności właśnie w TV lub mediach społecznościowych. Nierzadko można spotkać ich na ulicach czy deptakach dużych miast, zawsze otoczonych wianuszkiem zahipnotyzowanych widzów.

Zatem zanim zdecydujesz się na współpracę z konkretnym artystą sprawdź jego portfolio i umiejętności. Prawdopodobnie pochwali się nimi na swoim kanale w serwisie YouTube lub w zakładce z referencjami od dotychczasowych klientów. W ten sposób będziesz mógł zapoznać się z próbką jego możliwości oraz talentu.

Oceń