Strona główna » Art. zewnętrzny » Dlaczego urodzinowe świeczki są tak ważne na torcie?
adi-goldstein-HliRLKibo-unsplash

Dlaczego urodzinowe świeczki są tak ważne na torcie?

 Trudno jest sobie wyobrazić organizację urodzin bez tortu. To ciasto jest najważniejsze na stole, odpowiednio przygotowany tort pozwala nie tylko wprowadzić na przyjęcie coś słodkiego i pysznego, dzięki obecności na nim dekoracji wszyscy zebrani mogą poczuć się wyjątkowo, szczególnie solenizant. Takie dekorowanie nie może być pozbawione jednego elementu, są nimi urodzinowe świeczki. Obecnie nie trzeba decydować się na klasyczne świeczki w jednym kolorze, między innymi beżowym czy żółtym, w sklepach jest dużą różnorodność produktów tego rodzaju, różnią się one nie tylko rozmiarem, kolorem, ale także kształtem.

Jakie urodzinowe świeczki wybrać na tort dziecka?

 Niezależnie od tego, czy tort jest przygotowywane własnoręcznie w domowej kuchni, czy zamawiany z cukierni, można mu dobrać odpowiednie, przyciągające wzrok dekoracje. Z właściwymi urodzinowymi świeczkami będzie można rozpocząć przyjęcie. Coraz częściej świeczki kupuje się w ciekawym zestawieniu między innymi w postaci cyfr, taki produkt pozwala na lepszą organizację miejsca na torcie, nawet jeśli ciasto jest malutkie, znajdzie się tam odpowiednia przestrzeń na takie urodzinowe świeczki. Innym rozwiązaniem są na przykład świeczki w postaci: piłki, pirata, misia, gwiazdek, zwierzątek, kwiatów, flamingów. Taka duża różnorodność pozwala na dopasowanie do danego tematu, w którym organizuje się imprezę urodzinową dla dziecka oraz do jego zainteresowań. Tort może być dzięki nim dopracowany do ostatniego szczegółu.

Świeczki gładkie urodzinowe czy z interesującym kształtem?

 To, co pojawi się na torcie, powinno być uzależnione od oczekiwań dziecka. Im jest ono starsze, tym może mieć większy wpływ na organizację swojego święta. Z urodzinowymi świeczkami odpowiednio dobranymi do wymagań kilkulatka, można lepiej podkreślić, jak wyjątkowy dla wszystkich jest ten dzień. Często, gdy dziecko jest starsze, wybiera się świeczki gładkie, w danym mało intensywnym kolorze, są one eleganckie, podkreślają wyniosłość tej chwili. Nastolatek nie chciałby, żeby jego tort zwierał urodzinowe świeczki w postaci zwierzątek czy gwiazdek, dużo bezpieczniejszą formą przekazu jest między innymi świeczka cyfra czy napis. Motywy z ulubionych bajek, filmu często wybierane są dla maluchów, mogą one wówczas bardziej zainteresować się tortem i potrzebą świętowania tego dnia. Takie kształty wydają się też bezpieczniejsze w przekazie zarówno dla solenizanta, jak i zaproszonych gości, innych dzieci. Wszystkie te produkty są bezpieczne, mogą mieć bezpośrednią styczność z ciastem.

Oceń