Together Magazyn » Aktualności » 5 ciekawostek o więzieniu w Alcatraz, które musisz znać

5 ciekawostek o więzieniu w Alcatraz, które musisz znać

Więzienie Alcatraz cały czas budzi wiele ciekawości oraz kontrowersji. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest to najbardziej znane więzienie na świecie. O tym miejscu krążyły liczne legendy, które ciekawią ludzi do tej pory. Warto więc zwrócić uwagę na te najciekawsze, czyli te, które w głównej mierze dotyczą architektury czy ogólnego położenia Alcatraz. Jak wiadomo, w tej chwili Alcatraz to jedna z największych atrakcji turystycznych, która przyciąga wiele osób na całym świecie. Wycieczki cieszą się dużym zainteresowaniem i trzeba rezerwować je o wiele wcześniej.

Więzienie w Alcatraz wciąż budzi spore zainteresowanie. Nic więc dziwnego, że ciekawostki o nim są bardzo gorącym tematem. Warto poznać przynajmniej niektóre z nich.

1. Każda cela mieszcząca się w więzieniu w Alcatraz w bloku B oraz C miała 1,50 metra na 2,70 metra. W środku mieściło się jedynie łóżko, toaleta oraz niewielka umywalka z bieżącą, zimną wodą. W więzieniu znajdowały się również komórki więzienne D, ale były one znacznie mniej popularne. Blok D był najbardziej rygorystyczny. Przebywający tam więźniowie spędzali w celach 24 godziny na dobę z wyjątkiem jednego wyjścia w tygodniu na dziedziniec rekreacyjny.

2. Więzienie Alcatraz nie jest już takie straszne! Po czasie wyspa Alcatraz została przemieniona w park i w tej chwili stanowi jeden z parków narodowych. Więźniowie tworzyli tam również ogrody, które zobaczyć można do tej chwili. Rośliny były wyjątkowo wytrzymałe.

3. Więzienie w Alcatraz mogło pomieścić naprawdę sporo więźniów. W bloku B oraz C było aż 336 cel! Pierwotnie uznaje się, że było ich aż 348, ale 12 z nich zostało zamkniętych po pewnych przemianach klatek schodowych. Blok D składał się natomiast z 36 cel segregacyjnych oraz 6 pojedynczych i zamkniętych.

4. Bardzo ciekawy jest także sam klimat, który panuje na wyspie. Więźniowie, którzy zmuszeni byli, aby przebywać w więzieniu w Alcatraz, wspominali zawsze, że było nieprawdopodobnie zimno. To dlatego wszyscy woleli spać w wyżej położonych celach, ponieważ od gruntu było najzimniej.

5. Więzienie nigdy nie było pełne. Najwięcej było 302 skazańców, a najmniej 222.

Więzienie Alcatraz co roku przyciąga bardzo wielu turystów, którzy na własne oczy chcą przekonać się o tym, jak niegdyś wyglądało najsłynniejsze więzienie (więcej informacji na temat obiektu znajdziesz na https://architectu.pl/artykuly/alcatraz-czyli-najslynniejsze-wiezienie-swiata). Na pewno dodatkowe ciekawostki podsycają ciekawość i nakłaniają do tego, aby wybrać się tam chociaż raz.

5/5 – (2 głosów)