Together Magazyn » Aktualności » Herbatki dla dzieci – kiedy podawać je niemowlęciu?

Herbatki dla dzieci – kiedy podawać je niemowlęciu?

Niemowlę do ukończenia czwartego miesiąca życia żywi się wyłącznie mlekiem. W piątym miesiącu można do jego diety wprowadzać nowe produkty, w tym również herbatki dla dzieci.

Niemowlęciu, w miarę jego rozwoju, zwiększają się potrzeby żywieniowe. Rozszerzanie diety to czas poznawania nowych smaków, ale także okres problemów trawiennych. Układ pokarmowy maluszka dopiero się rozwija. Na kłopoty z brzuszkiem pomocne okazują się herbatki dla dzieci, które mają jeszcze kilka innych zastosowań.

Rodzaje herbatek dla dzieci i karmiących mam

Wyciągi z ziół i owoców stanowią podstawę granulatu, z którego przygotowuje się napoje dla maluszków. Herbatki dla dzieci przeznaczone są dla niemowląt, które ukończyły czwarty miesiąc życia. Dla maluszków, które mają problemy trawienne polecana jest:

  • Herbatka koperkowa z kminkiem, która pomoże w dolegliwościach żołądkowych takich jak wzdęcia, bóle brzuszka czy skurcze. Warto po nią sięgnąć także w przypadku biegunki i nudności.
  • Herbatka na brzuszek. W jej składzie oprócz wyciągu z kopru włoskiego i kminku, można znaleźć anyżek i kojący rumianek.

Herbatka słodkich snów, w której skład wchodzi między innymi melisa, kwiat lipy i tymianek, pomogą dziecku uspokoić się i ułatwią mu zaśnięcie. Dla dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia polecana jest herbatka owocowa wzbogacona witaminą C. Te herbatki dla dzieci można znaleźć pod adresem http://humana-baby.pl/kategoria/herbatki/. Mamy karmiące piersią mogą wybrać dla siebie specjalną herbatkę dla karmiących mam, która wspomaga proces laktacji i zaspokaja zwiększone w okresie ciąży pragnienie.

Czy granulowane herbatki dla dzieci są zdrowe?

Tego rodzaju produkty zostały sklasyfikowane obok soków jako żywność uzupełniająca, która zdefiniowana została w oficjalnym Schemacie Żywienia Niemowląt opracowanym przez Instytut Matki i Dziecka. Herbatki dla dzieci Humana są bezpieczne dla zdrowia maluszka, ponieważ wszystkie składniki przeznaczone do produkcji żywności dla dzieci poddawane są restrykcyjnym kontrolom, które pozwalają do minimum zredukować zawartość szkodliwych substancji. Dzięki temu rodzice mogą mieć pewność, że dzieci dostają tylko to, co najlepsze. Proporcje gotowych pokarmów i napojów dla niemowląt są opracowane zgodnie z potrzebami żywieniowymi maluchów w danym okresie rozwoju. Herbatki dla dzieci są często wzbogacane o witaminy, które wspierają odporność i prawidłowy rozwój maluszka. Warto sięgać po takie produkty nie tylko wtedy, gdy niemowlę ma problemy trawienne, ale także jako napój uzupełniający poszerzoną już dietę dziecka.

5/5 – (1 głosów)