Together Magazyn » Aktualności » Karta Mieszkańca za symboliczną złotówkę – przełomowy sposób na wspólne chwile w Gdańsku
Karta mieszkańca

Karta Mieszkańca za symboliczną złotówkę – przełomowy sposób na wspólne chwile w Gdańsku

Władze Gdańska wprowadziły duże udogodnienie dla rodzin, którym zależy na wspólnym spędzeniu wolnego czasu w mieście i lepszym poznaniu jego atrakcji. To Karta Mieszkańca, która upoważnia do darmowego wstępu do 10 atrakcyjnych obiektów oraz do licznych zniżek u partnerów programu. A to wszystko za symboliczną złotówkę.

Hitowe „Top 10”

To sztandarowy punkt programu Karta Mieszkańca. Dzięki niemu można raz w roku odwiedzić za darmo jeden z następujących obiektów: Centrum Hewelianum, Lodowisko Miejskie, Stadion Energa (mecz Lechii Gdańsk), Muzeum Bursztynu, Muzeum Archeologiczne, pływalnie Gdańskiego Ośrodka Sportu, Oddział Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności, Bazylika Mariacka, Gdański Ogród Zoologiczny.

Nie da się ukryć, że jest to dziesiątka tłumnie odwiedzanych przez turystów i znakomicie rozpoznawalnych miejsc, które przypadną każdemu do gustu. Każdy, kto w nich był, powinien koniecznie tam wrócić. A jeśli nie miał jeszcze możliwości skorzystać z ich oferty, to właśnie teraz jest najlepsza ku temu okazja, całkiem za darmo. Z jednorazowego darmowego wstępu do każdego obiektu będzie można skorzystać do końca 2018 roku.

Rabaty dla każdego

Oprócz darmowego wstępu do obiektów, dla użytkowników Karty Mieszkańca przygotowano też liczne rabaty, które uporządkowano według kategorii: „Rodzice/Opiekunowie”, „Dzieci i młodzież”, „Senior”, „Dorosły”. Można m.in. zadbać o wspólnie spędzony czas, np. w lokalach gastronomicznych, ale też o własny rozwój. Rabaty obejmują bowiem także uczestnictwo w kursach i zajęciach edukacyjnych czy sportowych. To również doskonały sposób na zatroszczenie się o budżet rodzinny – rabaty obejmują również placówki handlowe. Pełna lista partnerów programu jest dostępna na stronie internetowej www.jestemzgdanska.pl.

Co warto wiedzieć?

W imieniu całej rodziny wniosek o wydanie poszczególnych kart może złożyć jedna pełnoletnia osoba. W przypadku dzieci musi być to ich przedstawiciel ustawowy (np. matka, ojciec, opiekun prawny). Każda osoba zgłaszana do wniosku powinna mieć swój adres e-mailowy, jednak dotyczy to tylko osób dorosłych.
Aby skorzystać wraz z całą rodziną z Karty Mieszkańca trzeba spełniać jeden z warunków: być zameldowanym w Gdańsku, rozliczać się z podatków w gdańskim urzędzie skarbowym, opłacać w mieście podatek od nieruchomości, regulować opłaty za media związane z nieruchomościami w Gdańsku.

Wniosek można złożyć online na stronie www.jestemzgdanska.pl. Można też skorzystać z tradycyjnej, papierowej formy złożenia wniosku z jednym z Autoryzowanych Punktów Sprzedaży. Tam również odbiera się zamówione karty. Lista punktów dostępna jest pod tym adresem internetowym: www.jestemzgdanska.pl/punkty-sprzedazy.qbpage?

Oceń