Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak zrobić oryginalny album na zdjęcia?

Jak zrobić oryginalny album na zdjęcia?

Fotografie to pamiątki, które uwielbia każdy. Zamiast przechowywać je w szufladzie lub na dysku komputera, warto przywrócić im drugie życie. Ale jak to zrobić? Rozwiązanie jest proste – album na zdjęcia. Wystarczy odrobina chęci, kreatywności i gotowe. Oto garść pomysłów, dzięki którym stworzysz swój wymarzony album do zdjęć.

Kto z nas nie pamięta starych albumów na zdjęcia, oglądanych u babci podczas rodzinnych imprez? Fotografie wklejano ręcznie, a każdy album miał swój niepowtarzalny urok. Dziś zapomnieliśmy o tej formie przechowywania zdjęć. A gdyby tak do niej wrócić? W końcu własnoręczne albumy do zdjęć to połączenie tradycji z pamiątką na całe życie, dla całej rodziny!

Albumy na zdjęcia – od czego zacząć?

Wbrew pozorom album do zdjęć to proste zadanie. Do jego wykonania wystarczy brulion (najlepiej w twardej oprawie z dość twardymi kartkami w środku, dla urozmaicenia zamiast brulionu można wykorzystać np. kołonotatnik lub ciekawy notes), klej do zdjęć oraz kilka charakterystycznych akcesoriów. Brzmi tajemniczo? Wcale nie! Jeśli fotoalbum ma być pamiątką z wakacji, przydadzą się drobiazgi w postaci: muszelek, piasku, zasuszonych kwiatów, ziół, pocztówek, z których można wyciąć ciekawe fragmenty.

Najpierw zacznijmy od przyklejenia zdjęć. Tym ważniejszym zostawmy więcej miejsca, więc przyklejmy jedno zdjęcia na jedną stronę. Dzięki temu uzyskamy przestrzeń również na datę oraz ciekawy opis. Wklejając fotografie, warto pamiętać o ich kolejności. W ten sposób łatwiej będzie wracać do wspomnień.

Gdy już wszystkie zdjęcia zostały zamieszczone, przyklejmy pamiątki według uznania. Użyjmy wyobraźni! Zróbmy ramkę z piasku, łąkę z zasuszonych płatków kwiatów. Z kolei jeśli zależy nam na tym, aby album miał specjalne „kieszonki” na zdjęcia, na stronie https://www.fotosklep55.pl/oferta/albumy-na-zdjecia dostępne są gotowe albumy, którym możemy przykleić kilka pamiątek. Nasz fotoalbum stanie się wyjątkowy i niepowtarzalny.

Nie tylko z wakacji

Albumy do zdjęć mogą być rozmaite. Właśnie wróciliście z wakacji? Wzięliście ślub lub odbyły się chrzciny waszego dziecka? Takie wspomnienia trzeba zachować nie tylko w pamięci. Dlatego warto skusić się na własnoręcznie zrobienie fotoalbumu. Do jego przygotowania można zaprosić partnera, dzieci lub całą rodzinę. Dzięki temu oryginalnie spędzicie wspólnie kilka chwil, a na koniec z pewnością będziecie dumni z efektów końcowych. W końcu wspólny album na zdjęcia to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim pamiątka na długie lata.

Oceń