Together Magazyn » Aktualności » Żeglarski Puchar Trójmiasta 2016 za nami

Żeglarski Puchar Trójmiasta 2016 za nami

29 maja w Marinie Sopot odbyło się zakończenie czwartej edycji Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Trofeum trójmiejskich regat trafiło w ręce załogi Blagodarnost 2.

Przy pięknej pogodzie i w doskonałych nastrojach w Sopocie zgromadziły się wszystkie załogi, które wzięły udział w wydarzeniu. Na wodzie rywalizowało aż 95 jachtów w klasach KWR, ORC, Open (poniżej 9 metrów, od 9 do 11 metrów, powyżej 11 metrów), wielokadłubowce powyżej 6 metrów oraz ENERGA Diamant 3000.

2

Tak wysoka frekwencja na początku sezonu to doskonały wynik. Cieszy też fakt, że wyścigi przebiegły bezpiecznie, a załogi coraz lepiej znają przepisy regatowe, to między innymi zasługa inicjatyw takich jak cykl szkoleniowy NorthSailsCoaching, który realizowany był w ramach Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta – podkreślał Adam Jankowski, sędzia główny regat.

Pierwszy wyścig regat rozegrany o Puchar Prezesa Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA. wygrał jacht Neoprofil. Puchar wręczył Jerzy Melaniuk, Wiceprezes ds. Infrastruktury ZMPG SA.

Żeglarski Puchar Trójmiasta zaliczany jest do regat pod patronatem Przewodniczącej Rady Miasta Gdyni o Żeglarski Puchar 90-lecia Gdyni w klasyfikacji ORC. Nagrodę z rąk Beaty Szadziul, Pełnomocnika Prezydenta Miasta Gdyni ds. Polityki Rodzinnej oraz Wiceprzewodniczącej Rady Miasta Gdyni otrzymała również załoga jachtu Neoprofil, zwycięzca w klasie ORC.

4

Nagrodę specjalną dla jachtu, który wygrał najwięcej wyścigów w swojej klasie otrzymał Sergiej Pavlenko, z załogą Blagodarnost 2. Ponadto załoga otrzymała również zegarek TAG Heuer Aquaracer 300M Calibre 5, ufundowany przez oficjalnego partnera pomiaru czasu firmę TAG Heuer.

Podczas ceremonii zakończenia wręczony zostały także nagrody dla jachtu, na którym płynął najmłodszy załogant. Nagroda – prawdziwe szkolenie regatowe Match Race Delphia Sailing Team, ufundowana została przez Delphia Yachts Sailing Academy. Kobieca załoga „Shekle” otrzymała natomiast kartę podarunkową na zakupy w Centrum Handlowym Klif Gdynia. Załogi Dexxter, Zena 2 i Bigger Johnka, które otrzymały nagrody w klasie OPEN od 9 do 11 metrów spotkają się na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie wezmą udział w driving experience na zaproszenie Audi Centrum Gdańsk.

5

Na zakończenie regaty podsumował Bogusław Witkowski, Prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego Organizatora Regat oraz Jacek Karnowski, Prezydent Sopotu. Skala wydarzenia to dobry prognostyk przed rozpoczynającym się sezonem żeglarskim na Zatoce Gdańskiej. Wyniki końcowe znajdują się na stronie www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl

Zapraszamy do oglądania zdjęć z wydarzenia oznaczonych #zpt na portalu Facebook.com

Żeglarski Puchar Trójmiasta to trzydniowe regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej dla załóg jachtów morskich i kabinowych. Organizatorem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta jest Pomorski Związek Żeglarski, a gospodarzami imprezy są miasta Gdańsk, Gdyniai Sopot. Regaty zaliczane są do Pucharu Bałtyku Południowego 2016. Sponsorem wydarzenia jest Grupa ENERGA.

Oceń