Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Zegar ścienny do kuchni – jaki zegar do kuchni wybrać?
sklep.newthetime.pl-Zegar-ścienny-do-kuchni-–-jaki-zegar-do-kuchni-wybrać

Zegar ścienny do kuchni – jaki zegar do kuchni wybrać?

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym zawsze znajdzie się miejsce na odpowiednio dobrany zegar ścienny. Jest to niezwykle funkcjonalne, przydatne i praktyczne, aby mieć szybki dostęp do szybkiego sprawdzania godziny podczas szykowania śniadania przed pracą czy obiadu na przyjazd gości. Ponadto zegar przyda nam się wtedy gdy gotujemy makaron, ziemniaki czy ryż. Innymi słowy, świadomość tego, która dokładnie jest godzina, ma w kuchni spore znaczenie. Poza tym zegar oczywiście pełni rolę ładnego dodatku, który dopełnia wystrojowi pomieszczenia.

Jak wybrać zegar ścienny do kuchni?

Wybór odpowiedniego zegara ściennegozależy od kilku czynników. Powinniśmy zwrócić uwagę na wystrój naszego wnętrza i dopasować zegar tak by pasował do designu. Oprócz tego warto zastanowić się nad odpowiednim miejscem. Jeśli w kuchni mamy wolną ścianę, to być może warto zwrócić uwagę na, naklejane zegary ścienne. Jest to świetny pomysł na zagospodarowanie pustego miejsca, które powodowało, że pomieszczenie wydawało się mało przytulne. Wybierając zegar ścienny do kuchni, zwróćmy uwagę także na względy praktyczne. Powinien znaleźć się on w miejscu, w którym jest dobrze widoczny i w którym z łatwością będziemy mogli z niego skorzystać.

Jaki zegar ścienny do nowoczesnej kuchni?

W nowoczesnych aranżacjach świetnie sprawdzą się klejone zegary o prostej formie. Ich ogromną zaletą jest fakt, że wyglądają niezwykle minimalistycznie i estetycznie. To za sprawą ograniczenia się jedynie co do niezbędnych elementów tarczy. Wiele naklejanych zegarów ściennych do kuchni składa się bowiem jedynie ze znaków godzin i wskazówek. Na ścianie prezentuje się to bardzo nowocześnie. W dodatku możemy taką dekorację świetnie dopasować do aranżacji wnętrza. Jeśli mamy w niej dużo dekoracji i srebrnych połyskujących elementów, to warto zdecydować się na taki sam kolor tworzywa, z jakiego został stworzony zegar. Możemy również umieścić białe wskazówki na czarnej ścianie, albo na odwrót, takie kontrasty to niezwykle ciekawy pomysł na stylową dekorację. Elegancko, a zarazem nowocześnie prezentować się będzie także szklany zegar na ścianę. Lustrzane wskazówki i cyfry bądź kreski, to pomysł na ciekawą i przyciągającą wzrok aranżację.

Zegar na ścianę w klasycznej kuchni

Zegar świetnie wpasuje się nie tylko w nowoczesne, ale i klasyczne wnętrze. Możemy w takim wypadku zdecydować się na model klasyczny z wyraźnie zaznaczoną tarczą, albo klejony, ale wciąż wpasowujący się w tradycyjny klimat wnętrza. Ciekawym pomysłem jest zegar ścienny do kuchni o tarczy drewnianej. Sama tarcza przy tym oczywiście nie musi być okrągła. Wyjątkowo designerskie modele mają tarcze o różnych kształtach, w tym także np. kwadratowe. Jeśli jednak wolimy postawić na bardziej minimalistyczną, ale nadal klasyczną opcję, warto wybrać zegar ścienny z cyframi rzymskimi, albo zwrócić uwagę na samo tworzywo. W rustykalnych i klasycznych wnętrzach wyśmienicie odnajdują się wskazówki i cyfry drewniane.

Oceń