Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Zasłony bawełniane dla dzieci
Zasłony-bawełniane-dla-dzieci-

Zasłony bawełniane dla dzieci

Urządzanie pokoju dziecięcego to często nie lada wyzwanie. Musi on być wygodny, funkcjonalny, a do tego spełniać wszystkie oczekiwania naszej pociechy. Powinien posiadać kilka oddzielnych stref przeznaczonych do innych czynności. Musi być miejsce na naukę, zabawę i odpoczynek. Zakup mebli takich jak łóżko, biurko czy szafki do ubrań i zabawek to rzecz oczywista, jednak to nie wszystko. Ważne są też inne elementy takie jak zasłony dekoracyjne. Dlaczego warto zaopatrzyć w nie pokój dziecka?

Po co zasłony w pokoju dziecięcym?

Komnata księżniczki, kosmiczna przestrzeń lub magiczna kraina — takie pomysły mają mali domownicy i to rodzice muszą się głowić, aby je zrealizować. Łatwym sposobem na niecodzienne aranżacje są zasłony dla dzieci. Wzór lub motyw dobrany odpowiednio do zainteresowań malucha może całkowicie zmienić wygląd pokoju. Warto też wspomnieć, że w przypadku młodszych dzieci zasłony ozdobne posiadające kolorowe elementy wpływają pozytywnie na rozwój psychosensoryczny. 

Oprócz tworzenia wyjątkowej aranżacji, zasłony mają też za zadanie przyciemnić pomieszczenie oraz chronić je przed nadmiernym dostawaniem się promieni słonecznych i nagrzewaniem. Zasłanianie okna na czas snu sprawi, że dziecko obudzi się wypoczęte i w dobrym humorze. 

Bawełna — naturalny i funkcjonalny materiał 

Bawełna to tkanina naturalna, przyjemna w dotyku, a do tego wytrzymała. Jeśli się zabrudzi, można ją spokojnie wyprać. Oczywiście przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności i zaleceń producenta. Jednak czyszczenie nie powinno być trudne. Jest to ważne w pomieszczeniach dla młodszych użytkowników. Nierzadko zdarzają się niespodzianki z udziałem farbek czy flamastrów. Warto zatem wziąć to pod uwagę. Bawełna pozwala też na dobrą cyrkulację powietrza. Dlatego zasłony bawełniane na okno to dobra opcja do pokoju dziecięcego. 

Sposoby wieszania zasłon 

Sposobów wieszania zasłon jest wiele. Wybór zależy od indywidualnych preferencji oraz stylu aranżacji. Najbardziej tradycyjne są zasłony na żabki. Taki sposób wieszania zaczęto stosować wiele lat temu, jednak do dziś cieszy się on popularnością. Żabki pozwalają na dużą swobodę, jeśli chodzi o upinanie. Kolejny rodzaj to zasłony na tunelu. Takie rozwiązanie pozwala na rozciągnięcie materiału, aż do uzyskania płaskiej powierzchni, dzięki czemu wzór wybrany przez dziecko będzie widoczny w całej swojej okazałości. Obecnie bardzo popularne są też zasłony na taśmie marszczącej. Wśród nich można wyróżnić jeszcze kilka rodzajów. Najpopularniejsze są taśmy systemowe. 

Zasłony bawełniane do pokoju dziecka to jedna z lepszych opcji. Materiał jest naturalny, bezpieczny i przyjemny w dotyku. Dodatkowo możemy wybierać spośród wielu wzorów i dopasować motyw do zainteresowań i upodobań naszego malucha. 

Oceń