Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Szybkie i zdrowe przekąski ze sklepu – jak i co wybrać?
Chocolate chip cookies on dark old wooden table with place for text., freshly baked. Selective Focus with Copy space.

Szybkie i zdrowe przekąski ze sklepu – jak i co wybrać?

Producenci, dostosowując się do konsumentów i ich stylu życia, coraz częściej proponują im nowe produkty w postaci przekąsek, tagując je jako zdrowe, szybkie i smaczne. Ale czy faktycznie wszystkie z nich można tak określić? Nie do końca. Zastanówmy się, które produkty powinny znaleźć się w naszym zdrowym jadłospisie, a które definitywnie z niego wykluczyć.

Czym są zdrowe przekąski? 

Słysząc termin „zdrowa przekąska”, każdy z nas może przywołać na myśl coś innego. Dla jednego mogą to być suszone owoce, surowe warzywa, a dla jeszcze kogoś innego, produkty sklepowe kupione na dziale ze zdrową żywnością. Gdzie jednak szukać prawidłowej definicji? Zdrowe przekąski powinny zawierać składniki korzystne dla naszego organizmu, wspierać naszą dietę lub sposób żywienia. 

Logiczny wydaje się więc wniosek, że możemy zaliczyć do nich owoce, warzywa, jogurty, nasiona, orzechy itp. Co istotne, pomysły na zdrowe przekąski znajdziemy dosłownie wszędzie – w poradnikach żywieniowych, internecie, telewizji, a nawet na etykietach konkretnych produktów.

Czasami jednak nie mamy czasu na przygotowanie pożywnego i zdrowego smoothie czy owsianki. Wówczas z pomocą przychodzą zdrowe przekąski ze sklepu, które są od razu gotowe do spożycia, a dzięki ładnej etykiecie i hasłom reklamowym mamy poczucie, że spożywamy nie tylko coś smacznego, ale i równie zdrowego. Warto jednak przyjrzeć się etykietom i rozważnie dokonywać wyborów. 

Szybkie, zdrowe przekąski – czyli, co warto wiedzieć o „gotowcach”?

Zamiast patrzeć na pierwszą stronę opakowania, gdzie producent zapewnia o naturalności produktu, koniecznie przyjrzyj się, co jest napisane na odwrocie etykiety. Im krótsza lista, tym lepiej. Jeśli produkt zawiera konserwanty, dużą ilość cukru, barwniki oraz regulatory smakowe, to nie spełnia on norm zdrowej przekąski, nawet jeśli gości na półce sklepowej ze zdrową żywnością. 

Niestety w dobie reklamy i rozwijającego się marketingu jesteśmy łatwo wprowadzani w błąd, z czego korzystają producenci, którym zależy tylko na sprzedaży produktu, a nie na zdrowiu swoich konsumentów. Pamiętajmy również, że zdrowe, słodkie przekąski nie zastąpią nam urozmaiconej diety, ale stanowią jej dodatek. Dlatego powinny być pełnowartościowe oraz bogate w błonnik.

Tego typu żywność odpowiada za długotrwałe „uczucie sytości”. Dzięki czemu nie będziemy podjadać pomiędzy posiłkami lub spożywać zbyt dużej ilości kalorii w ciągu dnia. Czy zatem powinniśmy odstawić zdrowe przekąski ze sklepu i przygotowywać je samodzielnie? W żadnym wypadku. Śmiało korzystajmy z udogodnień, jakie daje nam przemysł żywieniowy, ale wybierajmy tylko taki produkt, który faktycznie będzie wspierał nasz układ trawienny i organizm. 

Zdrowe, słodkie przekąski – cechy zdrowego produktu 

Wiedząc czego unikać, skupmy się na tym, czego poszukiwać! Przede wszystkim zwróć uwagę na producenta, jego system produkcji i opinie. Zadowoleni konsumenci z przyjemnością polecają dany produkt lub dzielą się o nim informacją wśród znajomych, przyjaciół i na forach internetowych.

To zadowolenie i zaufanie powinno wynikać z oferowania produktów wysokiej jakości, jawności informacji na temat produkcji, przetwórstwa i dbania o szeroką grupę konsumentów. 

Przykładem takiego działania może być marka Frank&Oli, której założycielami są ojcowie, dla których zdrowe żywienie jest priorytetem. Świadomość jak szkodliwe bywają produkty spożywcze i jak wpływają, szczególnie na dziecięce organizmy sprawiła, że marka obrała za cel trudny, ale godny podziwu kurs rozwoju – naturalnie, zdrowo, smacznie i pełnowartościowo. 

W ofercie marki znajdziemy zdrowe ciastka, które nie zawierają sztucznych ulepszaczy, a obfitują w witaminy, minerały, wysokiej jakości tłuszcze, wartościowe dodatki, a także błonnik.

W zależności od serii produkcyjnej w ciastkach dopatrzymy się kwasów omega i protein, a także braku glutenu. Na dodatek marka pragnie zaspokoić potrzeby wszystkich swoich konsumentów – już na ten moment bez trudu znajdziemy ciastka dla osób na diecie keto, wysokobiałkowej, wegetariańskiej, a oferta stale poszerza się w błyskawicznym tempie. 

Niezwykle ciekawa i smaczna jest seria sezonowa, która pozwala nam poczuć klimat danego okresu roku i w pełni cieszyć się wyjątkowymi chwilami. 

Śmiało zapoznajmy się ze wszystkimi produktami marki, która faktycznie rozumie istotę „zdrowej przekąski” i oferuje swoim konsumentom to, co swoim dzieciom – czyli różnorodne i wysokiej jakości zdrowe ciastka!

5/5 – (2 głosów)