Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Schowki i skrzynie z tworzywa sztucznego – to dobry sposób na porządek w ogrodzie!

Schowki i skrzynie z tworzywa sztucznego – to dobry sposób na porządek w ogrodzie!

Majsterkowicze, zapaleni ogrodnicy, entuzjaści wędzenia i grillowania, albo zwyczajnie: ludzie lubiący porządek w swoim ogrodzie – wszyscy oni kiedyś staną przed tym problemem: gdzie trzymać swój ekwipunek? Zastanawiając się nad tym zagadnieniem, postanowiliśmy przejrzeć ofertę producentów mebli ogrodowych. Trafiliśmy na dosyć interesujące oferty schowków i skrzyni ogrodowych z tworzywa sztucznego.

Schowki i skrzynie ogrodowe z tworzywa – cóż za wygoda!

Stoły ogrodowe maja do siebie to, że cały nasz dobytek leży na wierzchu. Dostaje się do niego wilgoć i część może rdzewieć lub kruszeć. Jeśli w ogrodzie bawią się dzieci, narzędzia i środki ochrony roślin muszą być przechowywane w miejscach, gdzie nie będzie możliwości ich dosięgnąć. Jeśli stolik ogrodowy to złe miejsce na trzymanie podręcznych przedmiotów, co z nimi zrobić?

Schowki i skrzynie ogrodowe z tworzywa sztucznego to lekkie, wielofunkcyjne konstrukcje.

Elastyczny polipropylen jest wystarczająco trwały, by poradzić sobie z ekstremalnymi warunkami użytkowania. Jego niewielka waga pozwala wygodnie przenosić skrzynię lub schowek ogrodowy.

To co jest bardzo wygodne w skrzyniach i schowkach ogrodowych, to fakt, że niezwykle łatwo utrzymać je w czystości. Jeśli służą nam one do przetrzymywania olejów, smarów lub innych brudzących substancji, czyszczenie powierzchni z tworzywa będzie mało uciążliwe – wystarczy wilgotna ściereczka.

Fot. Taką skrzynię kupisz na: Lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl

Schowki i skrzynie ogrodowe – raj dla ludzi ceniących harmonię i porządek

Wiata ogrodowa, taras lub przyjemna altana – tylko wyobraźmy sobie uroczo zaaranżowany ogród, niczym z modnych katalogów. Miejsce takie wymaga jednak narzędzi do uprawy roślin oraz utrzymania ich w najlepszym stanie. W jednej ze skrzyni lub schowku ogrodowym można bardzo wygodnie posegregować przyrządy codziennego użytku, narzędzia ogrodowe, baterie do utrzymania oświetlenia, sadzonki, nawozy i wiele innych.

Pleciona skrzynia ogrodowa lub designerski schowek nie będą się jednocześnie wyróżniać w tak skrupulatnie zrealizowanej aranżacji. Wybór w sklepach internetowych jest rzeczywiście ogromny. Skrzynię i schowek ogrodowy można dobrać nie tylko kolorystycznie, ale też stylistycznie: w kształtach kanciatych, zaokrąglonych, w formie kufrów lub komódek. Specjalną uwagę przykuły u nas ławki ogrodowe ze skrzynią pod siedziskiem – rozwiązanie niezwykle funkcjonalne, urocze i oszczędne (doskonałe dla posiadaczy niewielkich ogrodów czy tarasów).

Schowki i skrzynie ogrodowe – ile to kosztuje?

Chcąc kupić jakościową i trwałą skrzynię lub schowek ogrodowy, musimy liczyć się z wydatkiem kilkuset złotych. Cena takiego mebla ogrodowego jest w dużej mierze uzależniona od rozmiarów oraz stopnia skomplikowania konstrukcji (ilości przegródek, uchwytów, dodatkowych otworów itp). Za około 300 zł mamy już bardzo elegancki schowek ogrodowy w formie komódki w stylu rustykalnym.

Za około 200 zł zakupimy nieco niższą, za to szerszą i równie pojemną skrzynię ogrodową (brak w niej przegródek i półek, jest więc mniej funkcjonalna niż schowek ogrodowy). Powyżej 400 zł zakupimy już bardzo funkcjonalne schowki ogrodowe w formie szafy, nie ustępującej wyglądem tym, które spotykamy w domowych garderobach.

Oceń