Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka. Na wszelki wypadek
główne pexels-photo-.jpeg

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka. Na wszelki wypadek

Wypadki chodzą po ludziach. Tak mówi popularne przysłowie. Choć zazwyczaj traktujemy je z przymrużeniem oka, w przypadku dzieci wolimy dmuchać na zimne. Bezpieczeństwo dziecka jest zawsze na pierwszym miejscu u rodzica. Ubezpieczenie szkolne NNW dla dziecka jest odpowiedzią na tą potrzebę. Czy taka polisa obejmuje również zdarzenia, do których dojdzie poza szkołą? Szukamy odpowiedzi.

Bezpieczne dziecko przez cały rok

Ubezpieczenie szkolne to ochrona dziecka przez cały rok. Podczas roku szkolnego i w czasie dwumiesięcznych wakacji. Bez względu na to, czy dziecko przebywa w szkole, uczy się zdalnie w domu, czy spędza czas na świeżym powietrzu. Ochrona w ramach ubezpieczenia NNW szkolnego nie ogranicza się wyłącznie do murów placówki oświatowej. Po zakończeniu zajęć i wyjściu ze szkoły, dziecko wciąż jest objęte ochroną ubezpieczeniową w ramach NNW. Warto o tym pamiętać. Co ciekawe, takie ubezpieczenie można zakupić jeszcze przed rozpoczęciem nauki w szkole, od razu po narodzinach dziecka. W Compensie ubezpieczenie szkolne przeznaczone jest dla noworodków, dzieci i młodzieży, od narodzin do ukończenia 20. roku życia. 

Jak wybrać ubezpieczenie szkolne?

Każdy rodzic może wybrać ubezpieczenie szkolne na własną rękę. Choć na początku roku szkolnego szkoła zwykle oferuje ubezpiecznie, warto wstrzymać się z decyzją i poszukać odpowiedniego ubezpieczeniam na własną rękę. Czym się kierować? Należy dokładnie sprawdzić, w jakich sytuacjach można liczyć na pomoc ubezpieczyciela i tym samym wypłatę świadczenia. Wybierając ubezpieczenie NNW należy wziąć pod uwagę dwa główne kryteria. Pierwszym jest zakres ochrony, czyli co właściwie obejmuje polisa. Drugim – górna granica odpowiedzialności finansowej ubezpieczyciela, a więc sumy ubezpieczenia. 

ubezpieczenie szkolne dla dziecka

Ubezpieczenie szkolne  NNW – zakres ochrony

Ubezpieczenie NNW to przede wszystkim szereg świadczenie związany z następstwami nieszczęśliwych wypadków. Jakich? Compensa NNW szkolne to m.in zwrot kosztów:

  • leczenia, rehabilitacji po nieszczęśliwym wypadku
  • pomocy psychologicznej po nieszczęśliwym wypadku
  • akcji poszukiwawczych dziecka, w przypadku zaginięcia
  • korepetycji, gdy dziecko po dłuższej nieobecności w szkole musi nadrobić materiał w szkole

Compensa NNW szkolne to również:  

  • świadczenie za trwały uszczerbek na zdrowiu 
  • świadczenie za śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku
  • jednorazowe świadczenie po nieszczęśliwym wypadku, gdy nie został orzeczony trwały uszczerbek na zdrowiu
  • jednorazowe świadczenie m.in. w przypadku pogryzienia przez psa lub kota czy ugryzienia kleszcza (borelioza)

Wyjaśniając. Trwały uszczerbek na zdrowiu to uszkodzenie ciała (także rozstrój zdrowia), które nie rokuje poprawy. Uszkodzenia głowy, złamania kończyny, niedowłady, ostre zatrucia. Szczegóły dotyczące rodzajów uszkodzeń kwalifikujących się jako trwały uszczerbek znajdują się w tabeli procentowego trwałego uszczerbku na zdrowiu.     

Ubezpieczenie szkolne bez wychodzenia z domu

Ubezpieczenie szkolne to całoroczna ochrona. W każdym miejscu, w którym aktualnie przebywa Twoje dziecku. Uczy się, bawi z kolegami i koleżankami, spędza wolny czas po zajęciach. Można zakupić takie ubezpieczenie szkolne online. Wystarczy wybrać odpowiedni wariant, m.in. porównując zakres ochrony i sumę ubezpieczenia. Pozyskane informacje warto następnie zestawić z wysokością rocznej składki. Po zestawieniu ze sobą wariantów i wyborze jednego z nich, kolejny krok to zakupienie polisy. Bez wychodzenia z domu, szybko i komfortowo.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu? Jak działa NNW dla dziecka i co obejmuje polisa? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule: https://www.compensa.pl/blog/147/bezpieczne-dziecko-przez-caly-rok-sprawdz-jak-dziala-nnw-dla-dziecka.

Oceń