Nie da się ukryć, że efektowna aranżacja wnętrza jest w stanie zdziałać cuda. Odpowiednio dobrane zdjęcia lub plakaty zamienią niewyróżniające się mieszkanie w piękny apartament, którego wartość wzrośnie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Wbrew pozorom, wcale nie musimy decydować się na gruntowną rearanżację i wydawać ogromnych kwot, aby osiągnąć oszałamiające rezultaty.

Aktualnie zdjęcia coraz częściej trafiają do komputerowych folderów niż do albumów fotograficznych czy ramek. Okazuje się jednak, że ludzie często się tego wypierają, a tak naprawdę są sentymentalni i tak naprawdę lubią otaczać się tym, co przywołuje miłe wspomnienia. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem okażą się malownicze zdjęcia, takie jak krajobrazy i pejzaże z odległych lub rodzinnych stron. 

Najpopularniejsze rodzaje dekoracji ściennych 

Jeśli chodzi o rodzaje dekoracji ściennych, wiele zależy od tego, w jakim pomieszczeniu planujemy je umieścić. Wiele osób zwraca uwagę na to, aby dekorując swoje wnętrza stawiać na wyjątkowe rozwiązania i wybierać takie elementy, których z nie znajdziemy u naszych znajomych. Najczęściej jednak decydujemy się na: 

  • obrazy olejne, 
  • reprodukcje, czyli obrazy na płótnie, 
  • plakaty, 
  • fotoobrazy, 
  • fotografie w szkle. 

Wymarzony widok – kolekcje fotografii Ra2nski’ego

Podczas wybierania dodatków dekoracyjnych do wnętrz warto zainwestować w ozdoby, które przywołują wspomnienia. Mogą być to zarówno osobiście zrobione zdjęcia, jak i plakaty, obrazy lub fototapety. 

Dlaczego najczęściej wybieramy malownicze obrazy? Nie da się ukryć, że krajobrazy to przede wszystkim uniwersalny i ponadczasowy motyw dekoracyjny. Decydując się na takie rozwiązanie, mamy pewność, że stworzona przez nas aranżacja nigdy nie wyjdzie z mody. Co więcej, bogactwo wzorów i kolorów sprawia, że bez trudu znajdziemy taki pejzaż, który stworzy harmonijną całość z naszym wystrojem. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki takiej ozdobie, będziemy mogli przez dłuższy czas cieszyć się dokładnie takim widokiem, o jakim zawsze marzyliśmy. 

Okazuje się, że fotograf Wojtek Radwański, który tworzy pod pseudonimem Ra2nski, wykonuje piękne zdjęcia, które są w stanie zachwycić każdego. Co więcej, obok tych kadrów nie da się przejść obojętnie. Wojtek dzięki swoim zaskakującym pomysłom, tworzy nieoczywiste wzory, a co za tym idzie – piękne obrazy. 

Perspektywa Ruda Śląska na Twojej ścianie 

W kolekcji fotografii Ra2nski’ego znajdziemy niesamowite ujęcia Śląska wykonane z lotu ptaka. Seria perspektywa Ruda Śląska to ujęcia najbardziej charakterystycznych miejsc oraz symboli, które kojarzą się m.in.: z Katowicami czy Chorzowem. Nie zabraknie tam także zdjęć Rudy Śląskiej. Nie da się ukryć, że te miasta mają swój niepowtarzalny klimat, który udało się uchwycić Ra2nski’emu. Warto dodać, że tego typu ujęcia są w stanie ożywić praktycznie każdą przestrzeń i nadać jej osobistego charakteru. Plakat z perspektywą Rudy Śląskiej będzie idealnym prezentem dla osoby, która jest związana ze Śląskiem. 

Galeria zdjęć i plakatów – które pomieszczenie wybrać? 

Warto zauważyć, że nie istnieje “jedyne słuszne” pomieszczenie, które możemy ozdobić zdjęciami lub plakatami – każde jest równie dobre. Zarówno plakaty, jak i fotografie możemy wykorzystać w tak oczywistych miejscach, jak salon czy sypialnia, ale tak naprawdę możemy umieścić je praktycznie wszędzie – nawet w kuchni czy łazience. 

Na koniec warto dodać, że wybierając ramki do zdjęć, warto zastosować zasadę kontrastu. Jeśli na fotografii dominują jasne barwy, sięgnijmy po ciemnobrązowe lub czarne oprawy. Pod uwagę należy też wziąć kolor ścian, która będzie tłem dla zdjęć – jeśli jest ona utrzymana w ciemnych odcieniach, powinniśmy trzymać się jasnych ramek. 


Wymarzony widok na ścianie, czyli prywatna galeria zdjęć i plakatów
Oceń ten post

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany