Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak dobrać biustonosz do karmienia?

Jak dobrać biustonosz do karmienia?

Jak dobrać biustonosz do karmienia? To pytania zadaje sobie naprawdę wiele matek przechodzących przez okres laktacji – niezwykły zarówno dla nich, jak i dziecka. Dobór odpowiedniego stanika jest wówczas jedną z kluczowych kwestii. Dobrze dopasowany, minimalizuje ryzyko powstawania zastojów, podtrzymuje piersi i przede wszystkim ułatwia wygodne karmienie.

Jak dobrać biustonosz do karmienia i czy jest on niezbędny?

Podczas kompletowania wyprawki (np. w sklepie Mamatu – https://mamatu.pl/blog/151-sukienki-do-karmienia), każda kobieta oczekująca dziecka powinna się zastanowić między innymi nad tym, jak dobrać biustonosz do karmienia. Powinien się on znaleźć na liście zakupów obok różnych akcesoriów służących do ułatwienia i zapewnienia wygody podczas karmienia. Przyda się również poduszka w kształcie rogala, na której można ułożyć dziecko, odciążając plecy i zapewniając sobie prawidłową pozycję. Na liście znajduje się też zazwyczaj specjalna odzież do karmienia. Wygodne dwuwarstwowe koszulki, sukienki z suwakiem ułatwiającym wyjęcie piersi i kopertowe bluzki, które znajdziecie w naszym sklepie. Wróćmy jednak do odpowiedniej bielizny. Śmiało można stwierdzić, że specjalny biustonosz dla mam jest jednym z ważniejszych produktów, w które warto zainwestować dla swojego zdrowia i komfortu. 

Jak dobrać odpowiedni model?

To jaki biustonosz do karmienia sprawdzi się w twoim przypadku jest kwestią indywidualną. Warto pamiętać, że w nocy nie powinnaś nosić modelu z fiszbinami. Na czas odpoczynku warto założyć wygodny, elastyczny i miękki biustonosz, który umożliwia komfortowe leżenie. Dzięki zastosowaniu specjalnego kroju – na zakładkę – nocne podawanie pokarmu będzie bardzo wygodne. Stanik z fiszbinami możesz za to założyć na ważniejsze okazje, kiedy chcesz wyglądać naprawdę dobrze. Fiszbiny stosowane w bieliźnie do karmienia są pozbawione niklu i charakteryzują się wyjątkową elastycznością. Pamiętaj również, że bielizna do karmienia wymaga specjalnej pielęgnacji. Biustonosze tego typu mają bardziej delikatną podszewkę, która zapobiega reakcjom alergicznym i nie podrażnia wrażliwej skóry brodawek. Takie rzeczy najlepiej jest prać ręcznie co dwa lub trzy dni, unikając suszenia w suszarce bębnowej. Zapobiegnie to kurczeniu się materiału. Warto również ograniczyć ilość proszku do prania lub korzystać ze specjalnego, antyalergicznego przeznaczonego do ubranek dziecięcych. Taka prewencja zapobiegnie wystąpieniu ewentualnej alergii.

Oceń