Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Na co zwrócić uwagę przy zaciąganiu kredytu online
togethermagazyn.pl

Na co zwrócić uwagę przy zaciąganiu kredytu online

Pożyczki online oferowane przez pozabankowe instytucje finansowe wyróżniają się elastycznością, dostępnością i szybkością. Cały proces aplikacji trwa tylko kilka minut i jest niezwykle prosty. Ocena aplikacji może potrwać od 15 minut do dnia roboczego, a jeśli pożyczka jest potrzebna na już, można skorzystać z pożyczki pozabankowej dostępnej 7 dni w tygodniu. Zatwierdzone, pieniądze są przekazywane natychmiast. W zależności od rodzaju kredytu, kwoty pożyczonych pieniędzy i wybranego okresu spłaty można znaleźć bardzo korzystne oferty (takie jak kredyt z odsetkami 0%) lub mniej korzystne. Dlatego dobrze jest analizować i porównywać dostępne oferty. Bardzo łatwym i szybkim sposobem na to jest użycie platformy porównywania kredytów online Moneezy.com. Moneezy może pomóc ci uzyskać dobry przegląd dostępnych pożyczek online i odsetek pobieranych przez każdego pożyczkodawcę.

Chwilówki są dostępne dla większej części populacji, pod warunkiem spełnienia kilku kryteriów. Mogą o nie ubiegać się osoby z minimalnym dochodem lub osób zarejestrowanych w Biurze Kredytowym. Dlatego nie jest to żadna tajemnica, że coraz więcej Polaków korzysta z szybkich kredytów online, gdy pilnie potrzebują pieniędzy. Ale przed złożeniem wniosku, warto poświęcić kilka minut na szczegółową analizę następujących aspektów, tylko wtedy będziesz mieć pewność, że znalazłeś najlepszy kredyt:

• Odsetki ogółem: odsetki te są obliczane na podstawie kwoty pożyczki i okresu spłaty. Banki zwykle pobierają miesięczne odsetki, ale wśród pozabankowych pożyczkodawców jest to norma, że odsetki te są dzienne. Jest to szczegół, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę.

• Wartość RRSO: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wyrażana jako procent, całkowity koszt pożyczki. Stopa procentowa jest wliczona w RRSO, jak również wszystkie opłaty lub opłaty pobierane przez wierzyciela. RRSO jest bardzo dobrym wskaźnikiem porównania, ale tylko wtedy, gdy jest używany prawidłowo. Aby kwota RRSO była reprezentatywna i istotna, porównywane pożyczki muszą być identyczne.

• Odsetki karne: Odsetki karne nie są uwzględniane w obliczeniach RRSO i z pewnością dobrze jest znać tę liczbę przed podpisaniem umowy. Odsetki karne są obliczane za dzień pozostający do spłaty i mogą sięgać nawet 2%.

• Recenzje i oceny: Dzisiejsze recenzje są bardzo dobrym i rzetelnym informatorem, mogą pomóc Ci podjąć właściwą decyzję, poprzez zasadę „Uczę się na cudzych błędach”. Recenzje są równie ważne w każdej branży. Przed podjęciem ostatecznej decyzji i podpisaniem umowy sprawdź online, jak pożyczkodawca został oceniony.

Oceń