Dziecięca wyprawka to wszystkie niezbędne akcesoria, które pomagają w pielęgnacji dziecka od pierwszych dni, a także te które zapewniają jego bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój. Do wyprawki zwykle nie zalicza się łóżeczka czy materaca niemowlęcego za które trzeba sporo zapłacić. Czy można skompletować wyprawkę za 5 tysięcy złotych? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć. 

Po pierwsze: elementy dodatkowe zapewniające bezpieczeństwo 

Trzeba od razu powiedzieć, że kwota 5 tys. zł stanowi duże wyzwanie, zwłaszcza jeśli do wyprawki zaliczymy wózek. Niewątpliwie ich cena rozpoczyna się od około tysiąca złotych, oczywiście zawsze można spróbować zakupić model używany, jednak nigdy nie wiemy tego, w jakim będzie on stanie, czy amortyzacja będzie jeszcze działała dobrze oraz w jakim stanie będą koła czy wreszcie najbardziej newralgiczny element, czyli hamulce. Nowe wózki dziecięce mogą występować w zestawach 3w1 i będzie to odpowiedni wybór dla Ciebie, jeśli chcesz zmieścić się w kwocie 5 tys. Tylko jak wybrać dobry, aby fotelik samochodowy spełniał standardy. 

Po drugie: dobór fotelika samochodowego do zestawu 3w1 

Jeśli chcesz zaoszczędzić na wyprawce, to koniecznie musisz wybrać zestaw 3w1. Tutaj za fotelik samochodowy zapłacisz naprawdę niewiele. Oczywiście możesz zdecydować się na ten, który jest w zestawie z wózkiem. Jednak zwykle wózki dziecięce dostępne są z fotelikiem, który nie przeszedł testów zderzeniowych w renomowanym laboratorium takim jak chociażby ADAC. Wiele renomowanych sklepów z akcesoriami dziecięcymi oferuje możliwość złożenia innego zestawu, z fotelikiem które owe testy przeszedł z dobrym lub bardzo dobrym wynikiem i za taki model trzeba dopłacić od 100 do kilkuset złotych, co jest i tak korzystniejszą ofertą niż zakup fotelika i wózka osobno. Powinno się udać zmieścić w kwocie do 2,5 tys. zł. Zatem pozostanie jeszcze połowa kwoty na wyprawkę. Pragniemy jeszcze nadmienić, że przed zakupem zestawu 3w1 należy jeszcze odwiedzić sklep, by przymierzyć wybrany fotelik samochodowy do naszej kanapy samochodowej, gdyż może się zdarzyć, że nie będzie on pasował, a musi być dopasowany idealnie, tak by dziecko można było bezpiecznie przewozić. Fotelik powinien być z grupy 0+, najlepiej głównej (0-13 kg). Można oczywiście zdecydować się na model z grupy mieszanej jeśli ma on specjalną wkładkę dla noworodka, czyli przeznaczony jest dla dziecka od pierwszych chwil życia, a nie od momentu, kiedy umie już siedzieć. 

Po trzecie: mata monitorująca oddech 

Monitor oddechu to urządzenie składające się z dwóch części specjalnej płytki sensorycznej wkładanej pod materac, a także odbiornika, który rejestruje ruch klatki piersiowej i w razie jego braku alarmuje sygnałem wibracyjnym i dźwiękowym. Taki element jest bardzo pomocny w opiece nad dzieckiem. Jak wiadomo spanie z niemowlakiem, choć wygodne, jest bardzo niebezpieczne, gdyż to my w czasie snu możemy spowodować uduszenie się dziecka. Dziecko jeszcze nie obraca się w nocy, a my owszem, co niesie ze sobą ryzyko. Dlatego znacznie lepszym pomysłem jest zakup monitora oddechu, który może kosztować od 300 do tysiąca złotych. Powiedzmy, że zdecydujemy się na wypośrodkowaną cenę urządzenia. Będzie to koszt 500-600 zł, zatem pozostanie z naszej kwoty jeszcze niecałe dwa tysiące. Co zatem będzie jeszcze niezbędne? 

Po czwarte: ubranka i akcesoria do pielęgnacji      

Oczywiście musisz zainwestować jeszcze w ubranka niemowlęce, zapas pampersów w najmniejszym rozmiarze, które wystarczają dla dzieci do 3 miesiąca życia, a także wszelkie zasypki, kremy czy witaminy. Musisz dobrze rozplanować budżet, aby wystarczyło owe 2 tys. Może być także potrzebna kurteczka dla dziecka, na pewno konieczny będzie zakup czapeczek niemowlęcych. O ile śpioszki i pajacyki w największym rozmiarze musisz kupić samodzielnie, o tyle te większe z pewnością podaruje Ci rodzina, która odwiedzi maluszka w pierwszych dniach. Najlepiej, jeśli nie są to pajace na roczek, gdyż z nich skorzystacie stosunkowo późno. Warto by rodzina zakupiła te na 3 lub 6 miesiąc życia. Możesz również zainwestować w używane śpioszki, które wypierzesz w hipoalergicznym proszku, wszak maluch na tym etapie nie odczuje jeszcze różnicy, a ty potrzebujesz naprawdę sporo ubranek. 

Kierując się naszymi wskazówkami możesz skompletować wyprawkę za 5 tys. złotych. Jeśli wliczasz w nią łóżeczko i materacyk to zmieszczenie się w tej kwocie będzie już bardzo mało prawdopodobne, a wręcz mission impossible. Jednak być może Ci się to uda. Trzymamy kciuki za udane zakupy!

Czy można skompletować wyprawkę dziecięcą za 5 tysięcy? Poznaj nasze rady i kup to co niezbędne i najwyższej jakości
Oceń ten post

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany