Together Magazyn » Aktualności » Wydarzenia weekendowe 5-6 sierpnia
Wydarzenia trójmiasto

Wydarzenia weekendowe 5-6 sierpnia

Wakacje to najlepszy czas na spędzanie czasu na świeżym powietrzu i poszukiwanie nowych aktywności, które mogą pozytywnie wpłynąć na naszą kondycję. W ten weekend nie zabraknie imprez dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez sportu. A melomanom warto zaproponować spacer na sopockie Molo, gdzie od piątku trwać będzie Sopot Molo Jazz Festiwal.

Ekstremalne sporty i muzyka

Festiwal Cropp Baltic Games to propozycja dla tych, którzy w uprawianiu sportu szukają przede wszystkim potężnego zastrzyku adrenaliny. Na Placu Zebrań Ludowych powstanie pięć stref, a w każdej z nich odbywać się będą różne wydarzenia: BMX, Skate, Dirt, Tent oraz Cropp Zone. Znajdą się tu także dwa duże skateparki (dla BMX i deskorolek), gdzie będzie można udoskonalać swoje umiejętności i obejrzeć widowiskowe zawody. Podczas festiwalu odbędzie się WCS (Puchar Świata w Deskorolce) oraz FBM (Puchar Świata w MTB DIRT).

Podczas tegorocznego Cropp Baltic Games znajdziemy też miejsce przeznaczone do relaksowania się i wieczorne imprezy, m.in. popularne silent disco, poduchę do skakania oraz rozmaite stoiska branżowe. W sobotę odbędzie się bitwa taneczna Hype-Up. Oprócz tego zaplanowano kilka ciekawych koncertów: Quebonafide, Żabson, Reto (piątek), TBA (sobota) oraz Subaru Gang i Tede (niedziela).

Psy, które potrafią latać

Jeśli chcecie przekonać się, jak niesamowite akrobacje mogą wykonywać psy, koniecznie wybierzcie się w sobotę lub niedzielę do Parku Kolibki w Orłowie. W Zawodach Latających Psów czworonogi z całej Polski będą walczyć o tytuł mistrza dogfrisbee. W Gdyni zaprezentuje się ok. 200 psów przeróżnych ras. Przez cały weekend będzie można podziwiać widowiskowe pokazy zawodników, startujących w konkurencjach dystansowych, połączeniu frisbee z agility oraz pokazów tanecznych.
Latające Psy to również miejsce promocji innych popularnych psich sportów. W Gdyni odbędą się lubiane przez widzów pokazy zaganiania kaczek. Obecność na zawodach może być także szansą zadbania o kondycję czworonoga – podczas weekendowych zmagań można zasięgnąć bezpłatnych porad ekspertów dot. właściwego żywienia oraz psychologii i zachowań psów.

Warto też odwiedzić sopocki Hipodrom, gdzie zaplanowano Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych Sopot Duo Cacib. Zobaczymy tu ponad 2200 psów z całej Polski i zagranicy, a wśród nich mnóstwo prawdziwych piękności, które będę oceniane przez zespół wybitnych sędziów. Jeśli jeszcze nie macie w domu czworonoga, a wasza pociecha od dawna o nim marzy, to może być najlepsza okazja do wybrania odpowiedniej rasy.

Spotkanie z superbohaterami

Avengers to chyba najsłynniejsza drużyna superbohaterów na świecie. Podczas wyjątkowej wystawy w Galerii Bałtyckiej będzie można poznać ich sekrety i – dosłownie! – zmierzyć się z nimi. Zobaczymy tu realnych rozmiarów figury postaci z uniwersum Marvela – niektóre z nich sięgające prawie 3 metrów. Jeśli zawsze marzyliście o tym, aby zasiąść na tronie Asgardu u boku nieziemskiego Thora lub stać się członkiem zespołu ratującego świat na pokładzie lotniskowca z Kapitanem Ameryką i jego Harleyem Davidsonem – teraz będziecie mieć taką możliwość! Co ciekawe, przy każdej postaci znajduje się multimedialna encyklopedia, z której można dowiedzieć się wszystkiego o Avengersach i Spider-Manie.

Osiecka i jazzmani

„Niech żyje bal”, „Małgośka” czy „Zielono mi” – kto z nas nie zna tych piosenek? Twórczość Agnieszki Osieckiej trudno określić słowem innym niż: ponadczasowa. W konkursie na interpretację piosenek tej artystki, po raz kolejny odbywającym się w sopockim Teatrze Atelier, zaprezentuje się 10 wykonawców, a każdy z nich zaśpiewa dwie wybrane przez siebie piosenki. Warto wspomnieć, że w tym roku młodym uczestnikom towarzyszyć będzie znakomity zespół pod kierownictwem Jakuba Lubowicza.

Fani jazzowych dźwięków natomiast powinni wybrać się na Molo w Sopocie. Od piątku do niedzieli w ramach Sopot Molo Jazz Festiwal trwać tu będą koncerty znanych wykonawców z Polski i zagranicy. Wystąpią m.in. Krystyna Stańko Quintet, Tymon Tymański Yasstet czy Leszek Kułakowski Sextet. W sobotę natomiast przez deptak Monte Cassino przejdzie nowoorleański pochód kilkudziesięciu muzyków. To będzie najlepsza okazja, by przekonać się, że jazz nie jest wcale taki trudny, jak się powszechnie wydaje.


Przejdź do kalendarium wydarzeń rodzinnych

Oceń