Together Magazyn » Aktualności » Firma Biovico z dofinansowaniem za najlepszy projekt badawczo-rozwojowy!

Firma Biovico z dofinansowaniem za najlepszy projekt badawczo-rozwojowy!

Spółka Biovico, działająca na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, w branży medycznej i ortopedycznej, otrzymała ponad 8 mln zł dofinansowania unijnego na opracowanie i wdrożenie innowacyjnych biomateriałów do kompleksowej regeneracji tkanki chrzęstnej.

Całkowita wartość projektu to blisko 12 mln złotych. Przedstawiciele Biovico podkreślają, że: „-Naszym priorytetem jest opracowanie łatwego procesu rehabilitacji, minimalizacja potencjalnych problemów i stworzenie idealnych warunków do biologicznego, czyli naturalnego samoleczenia. Dofinansowanie, które otrzymaliśmy, to kolejny krok, aby to osiągnąć.”

O dofinansowanie ubiegało się 113 projektów o łącznej wartości ponad 540 mln złotych. Przedsiębiorcy zawnioskowali o ponad 500 mln złotych unijnego wsparcia na rozwój poprzez innowacje. Ostatecznie pozytywną ocenę otrzymało 30 projektów o wartości ogółem ponad 129 mln złotych i dofinansowaniu w wysokości ponad 78 mln złotych.

Bezzwrotne dotacje zostały przyznane organizacjom, jednostkom naukowym i firmom w konkursie „Ekspansja przez innowacje – wsparcie dotacyjne”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Wsparcie można było otrzymać m.in. na: realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych, wsparcie procesów zabezpieczenia i ochrony własności intelektualnej dla własnych rozwiązań technicznych.

Kolejny nabór projektów w ramach „Ekspansji przez innowacje – wsparcie dotacyjne” planowany jest w III kwartale 2017 roku. Na ten cel przeznaczone zostanie ponad 23 mln euro.

BACKGROUND:

Biovico – firma działająca na rynku od 2008 roku, której specjalizacją jest ruch i dynamika. Biovico stawia sobie za cel aktywizację ruchową pacjentów z pomocą zaawansowanych produktów, suplementów diety i materiałów wykorzystywanych w endoprotezoplastyce oraz traumatologii.

Firma realizuje kompleksowe projekty naukowo-badawcze – od opracowania składu i receptury, przez specjalistyczne testy i analizy, aż po finalną produkcję preparatów medycznych. Dzięki temu w rozważny sposób łączy troskę o najwyższą jakość i zakładaną skuteczność rozwiązań sygnowanych swoją marką. Biovico reprezentuje najwyższe standardy, a swoje technologie, produkty i osiągnięcia prezentuje na największych wydarzeniach sektora biotechnologicznego na świecie. Firma Biovico jest również niekwestionowanym liderem w sprzedaży kwasu hialuronowego dostawowego w Polsce, produkt Biolevox Ha zaopatruje 50% rynku kwasu hialuronowego w naszym kraju.

Oceń