Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Aby dziecko poznało świat
photo--ad

Aby dziecko poznało świat

Rynek zabawek dla dzieci jest bardzo szeroki i zróżnicowany, ale mimo tego często niełatwo jest znaleźć na nim coś, co byłoby naprawdę odpowiednie dla naszych pociech. Zabawki często nie niosą za sobą żadnego edukacyjnego przesłania i nie są nawet ładne, a ich zakup niejednokrotnie podyktowany jest jedynie napędzaną przez reklamy i rówieśników ze szkoły lub przedszkola modą. Dlatego warto jest przysiąść nad tym, czym się nasze dzieci bawią i kupić coś, co naprawdę rozwinie ich umiejętności, empatię albo zdolności manualne, jak na przykład farma dla dzieci albo mini warsztat, które poza świetną zabawą zagwarantują naszym milusińskim także walory naukowe.

Zabawa nie tylko bawi

Zabawa także uczy i jest pierwszą formą nauki dla naszych dzieci. Dlatego dobrze jest, żeby miały one do czynienia z przedmiotami, które sprawią, że wyrosną na dobrych, zaradnych i porządnych dorosłych. Zabawkowa farma to nie tylko figurki zwierzątek, ale przede wszystkim nauka tego, że o zwierzęta trzeba dbać i że wymaga to ciężkiej pracy. Jest to szczególnie istotne dzisiaj, kiedy tyle się mówi o tym, że zwierzęta powinny być traktowane zdecydowanie lepiej niż są obecnie. Dziecko może się także przy pomocy dorosłych nauczyć tego, jakie odgłosy wydają poszczególne gospodarskie zwierzaki, w jakich budynkach śpią i jakie czynności są przy nich wykonywane. Najlepsze są tu zresztą zabawki, które można szeroko rozbudowywać, dokupując do nich z czasem różne ciekawe elementy, np. stajnię albo zagrodę dla owiec lub pluszową świnkę czy kózkę.

Farma dla dzieci, taka jak np. https://www.hoplik.pl/zul_m_ZABAWKI_Zabawa-ze-zwierzetami_Farma-dla-dzieci-1414.html to coś, co może nauczyć naszych milusińskich empatii i poszanowania dla wszelkich żyjących stworzeń, ale także pomoże mu inaczej spojrzeć na świat. Maluch przyzwyczajony do miejskiego zgiełku może znaleźć prawdziwą frajdę w czymś, co jest mu na co dzień niedostępne i zupełnie odmienne od tego, z czym zazwyczaj ma do czynienia. Dzięki takim zabawkom nabierze on też tolerancji dla osób, które żyją w zupełnie odmienny sposób niż jego rodzice i najbliższa rodzina.

Zadbajmy razem o Ziemię

Kupując jakiekolwiek zabawki, czy będzie to zabawkowa farma czy też miniaturowy warsztat albo zestaw imitujący sklep, należy pamiętać o tym, żeby sprawdzić czy zostały one wykonane z dbałością o środowisko naturalne. Kupowanie najtańszych przedmiotów z Chin może się wydawać kuszące, ale wytworzenie ich z pewnością było szkodliwe, a możliwe że poszczególne elementy wykonywały w fabrykach dzieci niewiele starsze od naszych. Dlatego najlepiej jest zaufać firmie, która operuje na miejscu i która jasno podaje, skąd pochodzą jej zabawki i jak są wytwarzane. Pożądane powinny być wszelkie naturalne materiały oraz te pochodzące z recyklingu, żeby od małego nauczyć dziecko szacunku dla Ziemi. Ważne jest także, żeby materiał z jakiego wykonano zabawki nie był szkodliwy dla naszego dziecka, czego nie mamy możliwości sprawdzić w przypadku zestawów, które trafiają do Polski wprost z rynków azjatyckich.

Farma dla dzieci może być wspaniałą przygodą, która nie tylko bawi, ale również uczy. Przy pomocy rodziców albo innych dorosłych może mieć naprawdę wspaniałe walory edukacyjne i pozwoli na pełne wykorzystanie potencjału, który drzemie w maluchu. Wyzwoli w nim uczucia, pokaże świat z różnych perspektyw i pozwoli na poznanie nieznanych do tej pory zwierząt i roślin, a także wykonywanych przy nich prac oraz innych czynności. Jest uniwersalna i spodoba się zarówno chłopcu, jak i dziewczynce, a w dodatku jest odpowiednia dla dzieci w różnym wieku. To nie do przecenienia w erze zabawek, które są na chwilę i szybko się nudzą.

Oceń