Together Magazyn » Aktualności » Fenomen Ośmiorniczki z TikToka

Fenomen Ośmiorniczki z TikToka

Co musi mieć w sobie pluszowa zabawka, żeby podbić serca setek tysięcy dzieciaków? Czy słodka minka, jeszcze słodsze macki i wykonanie z najwyższej jakości materiałów wystarczy? Często tak, ale jeśli za stworzeniem takiej zabawki idzie jeszcze pomysł i to pomysł przez wielkie P – sukces jest gwarantowany.

Więcej niż słodki pluszak

Przemiła kulka ze słodkimi mackami i uśmiechniętą, zadowoloną minką. Ośmiorniczka na pierwszy rzut oka wygląda uroczo i niepozornie. Jednak za słodką minką skrywa swoje drugie oblicze i nie jest to przenośnia. Kiedy zagłębi się rękę w miły brzuszek pluszaka, okazuje się, że zabawkę można wywrócić na drugą stronę. Po przewróceniu zmienia się jej kolor, a co najważniejsze – mimika. Druga „twarz” zabawki, chociaż dalej słodka, nie wyraża już zadowolenia. Na jej pyszczku widać raczej grymas niezadowolenia, a nawet irytacji.

new-zielony

Dwa oblicza jednej zabawki

Dla części posiadaczy Ośmiorniczki jej „emocjonalna strona” to po prostu zabawna atrakcja. Wesoła ośmiorniczka gości na zdjęciach i nagraniach na TikToku oraz w innych mediach społecznościowych, kiedy jej posiadacze czują się szczęśliwi i zadowoleni. Odwrócona na niezadowoloną minkę jest oczywistym i prostym sygnałem, że coś jest u nich nie tak. Taka forma komunikacji upraszcza wszystko. Po co się rozpisywać, kiedy wystarczy w ciekawy sposób, czyli za pomocą odwrócenia Ośmiorniczki w odpowiednią stronę, wyrazić stan swojego ducha?

Dwustronna Ośmiorniczka z tik toka

Dwustronną ośmiorniczkę znajdziesz w sklepie Aspekto.pl – Zobacz

Nie tylko zabawa

Poza niezaprzeczalnym faktem, że Ośmiorniczka szturmem podbiła serca TikTokerów, w przypadku tej właśnie zabawki pojawia się coś więcej. Nie bez powodu jej producenci wybierając materiały, z których została zrobiona, zdecydowali się na te najwyższej jakości. Co istotne, pluszak powstał w zgodzie z normami CE, co oznacza, że spełnia on wymagania dyrektywy tzw. Nowego Podejścia Unii Europejskiej. Dyrektywy te określają zagadnienia związane z ochroną zdrowia i środowiska, a przede wszystkim bezpieczeństwa użytkowania. W prostym tłumaczeniu Ośmiorniczka idealnie nadaje się również dla najmłodszych dzieci. Nie chodzi tylko o to, że materiał jest miły w dotyku, a zabawka wygląda uroczo i jest bezpieczna. Ośmiorniczka może pełnić również funkcję edukacyjną.

B

Pluszak a nauka

Naukowcy przeprowadzili dziesiątki badań dotyczących wpływu pluszowych zabawek na dzieci. Już pierwsze wykazały, że owe zabawki łagodzą stres czy niepokój. Badacze z North Dakota State University stwierdzili, że przytulanie ukochanej maskotki wspiera maluchy w tworzeniu zdolności szukania komfortu. Jak dowodzą ich badania, pluszaki mogą okazać się pomocne nawet w łagodzeniu poważnych traum. Jak do tego ma się Ośmiorniczka? Poza opisaną powyżej funkcją, zabawka może pomóc w komunikowaniu emocji. Dzieci mają tendencję do identyfikowania się ze swoim ukochanym zabawkowym przyjacielem, a kiedy może on wyrazić więcej emocji, staje się prostym narzędziem do wyrażanie tego, co czuje samo dziecko. Mało tego, Ośmiorniczka to świetne i proste narzędzie wspomagające naukę o emocjach czy relacjach międzyludzkich. Zabawka świetnie sprawdza się również w odgrywaniu różnych scenek, taka zaś forma zabawy wspiera naukę mówienia. Jeśli szukacie więc zabawki, która nie będzie tylko ładna czy miła w dotyku, zdecydowanie sięgnijcie po Ośmiorniczkę!

Oceń