Together Magazyn » Aktualności » Wieniec świąteczny

Wieniec świąteczny

Przed przygotowaniem wieńca zastanówcie się, w jakim stylu chcecie go wykonać, do jakiego wnętrza go robimy i jaką ma pełnić funkcję? Czy ma być dekoracją wiszącą na drzwiach czy ścianie, czy raczej będziemy do niego wkładać świece, cytrusy i słodycze z myślą, że będzie ozdobą na stole. Kiedy już wiemy, co chcemy, przygotowujemy materiały i zaczynamy:

  1. Podkład pod wieniec może być już gotowy „goły” ze słomy, mchu lub już częściowo zrobiony z igliwia, może być również metalową obręczą, wokół której będziesz owijać igliwie.
  2. Przygotuj elementy dekoracyjne nawiązujące do stylu, w jakim chcesz go przygotować np.: naturalne gałązki ostrokrzewu, jemioły, igliwia, szyszki, orzechy, suszone cytrusy, laski cynamonu, bombki, plastikowe ozdoby, światełka, tasiemki itp. Tylko od twojej wyobraźni zależy, jak on będzie wyglądał.
  3. Przydadzą się nożyczki, sekator, pistolet na klej na gorąco i wkłady do niego, drucik, żyłka, rękawiczki itp.
  4. Przed zabraniem się do pracy, szczegółowo zaplanuj jej przebieg.
  5. Jeżeli wieniec ma być bardzo naturalny, ekologiczny (a do tego zachęcam), przygotuj małe wiązki/kompozycje z igliwia, gałązek, szyszek. Zrób ich na tyle dużo, by zakryć nimi podkład lub jeżeli chcesz, możesz obkładać podkład z każdej strony igliwiem, które ściśle owiń drucikiem (w kolorze zielonym) lub żyłką. Pamiętaj, by układać gałązki kaskadowo, niech się częściowo nachodzą.
  6. Na przygotowany, owinięty podkład możesz przyklejać pozostałe dekoracje z użyciem kleju na gorąco. Pamiętaj o zawieszce, więc zaplanuj, jak wieniec ma wisieć na drzwiach.

Udanej zabawy!

5/5 – (4 głosów)