Każdy z nas ma jakąś wyjątkową pamiątkę z dzieciństwa. Czasem jest to ulubiony miś lub lalka, innym razem pierwsze śpioszki. Niezmiennie jednak wszyscy lubią oglądać zdjęcia z dzieciństwa. Patrzenie po latach jak się zmieniliśmy, porównywanie do kogo byliśmy podobni w pierwszych latach naszego życia a do kogo jesteśmy teraz, ocenianie czy nasze dzieci przypominają nas sprzed lat. To wszystko sprawia nam niezmiernie dużo radości.

Zdjęcia – nasza osobista historia

Na zdjęciach znaleźć można naszych, często nieżyjących już, przodków. Są one również przypomnieniem o ważnych wydarzeniach, które miały miejsce w historii naszej rodziny. Dlatego warto zadbać by były przechowywane w odpowiednich warunkach. Nikt nie trzyma już zdjęć w pudełkach. W sklepach znajdziemy piękne albumy dziecięce, które mogą być cudowną pamiątką z pierwszych lat życia. Warto stworzyć osobną księgę zdjęć z najważniejszych wydarzeń z życia nowego członka rodziny. W ten sposób stworzymy na przykład album ze zdjęciami z chrztu. Zdjęcia po latach przypomną nam jak wyjątkowe były te dni. Na pewno przyjemnie będzie również pokazać je naszym dzieciom. Albumy fotograficzne to ilustrowana historia naszej rodziny. Są wspaniałą pamiątką, ale również dobrym pomysłem na prezent. Piękne skórzane albumy, nie tylko zachwycą obdarowaną osobę, ale będą jej towarzyszyć przez długie lata. Może być to wartościowa pamiątka ślubna albo sposób na przekazanie nowym pokoleniom historii swojej rodziny. 

Zdjęcia wczoraj i dziś

Kiedyś zdjęcia robiło się zwykle tylko przy najważniejszych świętach czy wydarzeniach. Dziś robimy je niemal codziennie. Każdy ma aparat w telefonie i bez trudu może sfotografować dowolny moment. Większość zdjęć po jakimś czasie usuwamy, część tracimy nie zastanawiając się głębiej nad nimi. Warto jednak raz na jakiś czas wywołać choć część tych fotografii, które mają dla nas większą wartość. Dzięki temu nie stracimy ich przy zmianie telefonu. Nasze dzieci w pierwszych latach życia możemy fotografować niemal codziennie. Nikt oczywiście nie musi wywoływać tych wszystkich zdjęć, ale nawet niewielka część będzie po latach piękną pamiątką z dzieciństwa

Albumy na zdjęcia – jakie wybrać?

W ofertach sklepów, zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych znaleźć można wiele albumów na zdjęcia. Różnią się ona wielkością, kształtem, okładką i sposobem umieszczania w nich zdjęć. Najbardziej powszechne są albumy kieszeniowe. Sprawdzą się idealnie jeśli mamy dużo wywołanych zdjęć w tym samym rozmiarze. Inną opcją są albumy wklejane. Zdjęcia w nich zamieszczane nie muszą mieć określonych wymiarów. To my decydujemy ile zdjęć znajdzie się na jednej karcie albumu i jak je rozmieścić. Są uważane za bardziej oryginalne, a ich stworzenie może być wspaniałą zabawą dla całej rodziny. Na półkach sklepów znajdziemy tradycyjne albumy z motywami kwiatowymi i te przygotowane z myślą o konkretnej okazji takiej jak ślub, chrzest czy I komunia. Wybór jest naprawdę bardzo duży, a każdy z nich może być piękną pamiątką, którą z czasem przekażemy przyszłym pokoleniom. 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany