Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jakie zabawki dla małych dzieci wybrać? 
dobresliki.pl - Jakie zabawki dla małych dzieci wybrać

Jakie zabawki dla małych dzieci wybrać? 

Jakie zabawki wybrać dla dzieci w wieku 2 lat? Czym się kierować przy wyborze zabawek dla tak małych dzieci i o czym warto wiedzieć? Zajrzyj do naszego artykułu i dowiedz się więcej. Poznaj również zalety zabawek dla dzieci drewnianych, które są ponadczasowe i wyjątkowe. Zapraszamy! 

Zabawki dla małych dzieci a bezpieczeństwo 

Kupując zabawki dla dzieci zawsze trzeba mieć na uwadze to, aby były odpowiednio dopasowane do wieku dziecka. Jest to ważne, ponieważ różne grupy wiekowe mają inne potrzeby i umiejętności rozwojowe. Jednak nie chodzi tylko o to, aby zabawki dla dzieci były dopasowane do wieku dziecka ze względu na bezpieczeństwo. Zabawki dla dzieci powinny edukować i wspomagać rozwój naszego dziecka przez zabawę. Liczy się także to, aby były bezpieczne w użytkowaniu. Musimy sprawdzić, czy zabawka jest bezpieczna, wykonana z nietoksycznych materiałów i nie zawiera małych elementów, które mogły stanowić zagrożenie dla dziecka. Upewnij się również że produkt spełnia normy bezpieczeństwa. Najlepiej wybierać produkty dedykowane dzieciom w określonym wieku ze sprawdzonych sklepów specjalistycznych i nie kupować przypadkowych zabawek z nieznanych źródeł.  

Zabawki dla dzieci 2 lata 

Wybierając zabawki dla dzieci w wieku dwóch lat musimy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo (tak jak wyżej wspomnieliśmy) oraz umiejętności rozwojowe i zainteresowania dziecka. Już w tym wieku niektóre dzieci potrafią przejawiać zainteresowanie konkretnym rodzajem zabawek co warto wykorzystać. Pośród zabawek, które rozwijają umiejętności możemy znaleźć tak naprawdę sporo zabawek np. drewniane klocki, lalki lub zabawki do sortowania. Warto wybierać również kreatywne zabawki, które zachęcają do kreatywności. Świetnym pomysłem są również lalki dla dzieci dostosowane do wieku. Takie lalki pozwalają na poznanie anatomii i mogą być świetnym narzędziem edukacyjnym. Lalki, które nie posiadają zasilanych funkcji (nie wydają dźwięków ani się nie poruszają) mają olbrzymie znaczenie dydaktyczne. Przez to, że nie robią tego, czego chce dziecko poddają dziecko specyficznemu wzorcowi zabaw — dziecko musi samo rozwijać swoją kreatywność i wyobraźnię w relacji z takimi zabawkami. 

Drewniane zabawki dla dzieci 

Drewniane zabawki dostosowane do wieku dzieci dwuletnich pomogą w rozwijaniu umiejętności rozwojowych. Są też bezpieczne i duże, dzięki czemu dziecko nie połknie elementów nawet przez przypadek. Jednak oczywiście zabawa klockami powinna odbywać tylko w towarzystwie osób dorosłych i opiekunów. Pośród drewnianych zabawek dla dzieci znajdziemy popularne drewniane klocki. Klocki drewniane to klasyczne zabawki, które rozwijają zdolności motoryczne i kreatywność oraz zdolność do logicznego myślenia. Dzieci mogą układać z nich rozmaite budowle oraz uczyć się kolorów. Kolejną propozycją są drewniane puzzle. To świetny sposób na rozwijanie umiejętności rozpoznawania kształtów i dopasowywanie elementów. Dedykowane dla dzieci w wieku 2 lat drewniane zabawki nie będą posiadały wielu elementów, jednak będą dostosowane odpowiednio do rozwojowych możliwości dziecka. Drewniane zabawki to również zabawki do ciągnięcia np. ciuchcia. Tego typu zabawka pomaga w rozwijaniu koordynacji ruchowej i umiejętności chodzenia. Drewniane zabawki to również instrumenty muzyczne, czy inne zabawki do sortowania.

Oceń