Together Magazyn » Więcej » W weekend w Hewelianum czeka lawina atrakcji!

W weekend w Hewelianum czeka lawina atrakcji!

W weekend w Hewelianum czeka lawina atrakcji!

W najbliższy weekend 24 i 25 stycznia w Centrum Hewelianum czeka prawdziwa lawina atrakcji – będzie można łamać szyfry, poznać tajemnice gwiazdozbioru Wielkiej Niedźwiedzicy, ale także posłuchać ptasich plotek!

Nadchodząca sobota i niedziela będą nie lada gratką dla wszystkich miłośników kodów, szyfrów i zagadek. Jeśli fascynują Was filmy przygodowe i chcielibyście spróbować swoich sił w odkodowywaniu ukrytych informacji – koniecznie przyjdźcie do Centrum Hewelianum na warsztaty w ramach Weekendu kryptologii. Ma on upamiętniać trzech polskich matematyków, którzy w czasie II wojny światowej złamali szyfr niemieckiej maszyny szyfrującej – Enigmy. Podczas warsztatów dla uczestników przygotowano serię zagadek, które doprowadzą do poznania kodu otwierającego tajemniczą skrzynkę Centrum Hewelianum! Będzie więc okazja, aby dowiedzieć się, jakie są sposoby szyfrowania informacji, ale także zagrać w tematyczne gry logiczne. Wstęp na warsztaty odbywa się w ramach dowolnego biletu do Centrum Hewelianum lub bezpłatnie dla osób, które poprawnie wymienią nazwiska trzech polskich matematyków, którzy złamali kod Enigmy. Warsztaty prowadzone są w trybie ciągłym – od 10:00 do 16:00. Z kolei dla miłośników patrzenia w niebo Centrum Hewelianum przygotowało warsztaty Gwiezdny ogród, odbywające się w ramach Święta Gdańskiej Nauki. Podczas tych wyjątkowych spotkań „pod lupę” trafi jeden z najbardziej popularnych gwiazdozbiorów, który bezbłędnie odnajdujemy wszyscy – albo tak nam się właśnie wydaje. Mowa tu o Wielkiej Niedźwiedzicy. Na warsztatach będzie można zobaczyć gwiazdozbiór w niespotykanej dotąd, bo trójwymiarowej odsłonie. Będzie to również niezwykła okazja, aby „przyłapać” gwiazdy na oszukiwaniu, a w jaki sposób – o tym Centrum Hewelianum opowie już w weekend! Warsztaty odbywają się o godzinie 10:30, 12:00 i 13:30. Wstęp jest wolny.

Na najmłodszych czekają natomiast wyjątkowe zajęcia w Laboratorium Pana Kleksa. Szpak, zięba i gil – potraficie rozpoznać je po wyglądzie? A może kojarzycie ich odgłosy? W najbliższą sobotę i niedzielę, dzięki bajkowej przestrzeni dla najmłodszych, będzie można odkryć świat zwierząt! Do tego posłuży wiersz Jana Brzechwy Ptasie plotki, interaktywna tablica, farbki, koraliki, kredki oraz kreatywność i wyobraźnia uczestników. Zajęcia w Laboratorium Pana Kleksa odbywają się o godzinie 11:30, 13:00 i 14:30 – decyduje

kolejność zakupu biletów. Bilety w cenie 10 zł ulgowy, 12 zł normalny. Lawinę atrakcji uzupełniają wystawy stałe – niezwykła podróż do wnętrza Ziemi oraz po wszystkich jej kontynentach (Dookoła Świata), świat logicznych zagadek i łamigłówek (Łamigłówka) oraz wirtualna podróż w przeszłość (Zabawy z Historią).

Centrum Hewelianum zaprasza na fascynujące spotkania z nauką!

Lucyna Rokitiańska

lucyna.rokitianska@hewelianum.pl, tel. (58) 300 08 42 wew.43; 662 068 173

Oceń