Together Magazyn » Kultura » Początek lata w Gdyni – Cudawianki 2014

Początek lata w Gdyni – Cudawianki 2014

Tegoroczne powitanie lata, czyli Cudawianki 2014 w Gdyni, było już szóstą miejską imprezą tego typu, która cieszy się dużą popularnością. Nie inaczej było w tym roku. Na przeszkodzie nie stanęła zmienna, kapryśna aura, choć czasami można było mieć wrażenie, że świętujemy zakończenie lata, a nie jego rozpoczęcie.

Impreza rozpoczęła się punktualnie o godzinie 12.00, na Bulwarze Nadmorskim. Wyznaczono sześć punktów, gdzie można było korzystać z głównych atrakcji. Scena główna została zainstalowana przy Plaży Miejskiej. Akcje dzienne, takie jak Cudapiknik, Akcja Wianki, Ekostrefa i Strefa Rekreacji, zlokalizowano w pobliżu Bulwaru Nadmorskiego. W okolicy Alei Topolowej i Bulwaru Szwedzkiego można było skorzystać z oferty gastronomicznej. Zróżnicowane i starannie wybrane food-trucki serwowały różnorodne potrawy, spośród których każdy mógł wybrać coś dla siebie. W Strefie Dobrego Dizajnu można było podziwiać najnowsze trendy we wzornictwie modowym. Przy miejskim Infoboksie zlokalizowano drugą scenę muzyczną.

Organizatorzy zapewnili sprawdzone już i bardzo popularne akcje, takie jak Akcja Wianki i darmowa woda ale też zupełnie nowe, do których zaliczała się Plażowa Strefa Rekreacji. Całe rodziny, niezależnie od wieku, mogły korzystać z atrakcyjnych zajęć, między innymi w zakresie kitesurfingu, windsurfingu czy bodyboardingu. Swobodną atmosferę zbliżającego się lata najlepiej można było poczuć w Cudapinikowym Ucztowaniu na trawie i leżakach. Muzyka zapewniana niemal non-stop przez trójmiejskich didżejów i producentów muzycznych towarzyszyła wszystkim przez 12 godzin, do samej północy.

Oczywiście esencją Cudawianków 2014, tak jak zresztą każdego roku, były koncerty organizowane na dwóch scenach. Warto zaznaczyć, że dobór repertuaru był na tyle zróżnicowany, że każdy mógł znaleźć gatunek odpowiadający swojemu gustowi. Na Scenie Infoboksu można było już od godzin popołudniowych posłuchać muzyki młodych zespołów, takich jak State Urge, Pedal Distorsionador, Fabletales i JUHA. Właściwe koncerty na Scenie Cudawianki, na śródmiejskiej plaży, rozpoczęły się o godzinie 19.00 występem zespołu BixBit. Dynamiczne brzmienia rocka, funku i electropopu były wstępem do dalszej uczty muzycznej. Występ duetu Rebeka – z wokalistką dysponującą niebanalnym, mocnym głosem – spotkał się z ciepłym przyjęciem i był dobrym dopełnieniem świątecznej atmosfery. Wielu fanów z niecierpliwością czekało na występ O.S.T.R. i warto było czekać. Aranżacja hiphopowa została uzupełniona o sekcję dętą i wsparta didżejami, co wzbogaciło cały bardzo udany, energetyczny występ. Gwiazdą wieczoru była formacja Gentleman & The Evolution. Licznie zgromadzona publiczność uczestniczyła w niezwykłym święcie muzyki reggae, które stało się znakomitym zwieńczeniem całej imprezy.

Należy pochwalić organizatorów Cudawianków za zapewnienie zróżnicowaną rozrywkę, z której mogły korzystać całe rodziny, świętując nadejście lata. Zarówno koncerty, jak i wszystkie imprezy towarzyszące były niezapomnianym przeżyciem, nie tylko dla mieszkańców Gdyni.

Oceń