Together Magazyn » Sport » Trójmiasto zaprasza żeglarzy do wspólnego świętowania

Trójmiasto zaprasza żeglarzy do wspólnego świętowania

Trwają zgłoszenia do trzeciej edycji Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta, która zapowiada się imponująco. Uczestnicy wezmą udział w uroczystościach Pomorskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego 2015 oraz w jubileuszu stoczni jachtowej Delphia Yachts – okazji do świętowania zatem nie zabraknie.

Uroczystości związane inauguracją sezonu żeglarskiego na Pomorzu rozpoczną się 29 maja o godzinie 18:00 na Nabrzeżu Młodych Żeglarzy w Gdyni, gdzie przy akompaniamencie muzyki nastąpi tradycyjne podniesienie flag. Następnie goście przeniosą się do Alei Żeglarstwa Polskiego, odsłonięta tam zostanie tablica poświęcona Wojciechowi Orszulokowi, pionierowi żeglarstwa polarnego w Polsce, pierwszemu prezesowi Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Po części oficjalnej rozpocznie się spotkanie żeglarskie połączone ze zwiedzaniem wystawy najsłynniejszych polskich trofeów żeglarskich w siedzibie PoZŻ. Gościem specjalnym otwarcia pomorskiego sezonu żeglarskiego będzie żaglowiec flagowy Polskiego Związku Żeglarskiego „Kapitan Głowacki”.

Podczas poprzednich dwóch edycji z radością obserwowaliśmy jak rozwija się Żeglarski Puchar Trójmiasta i jak bardzo brakowało tego typu wydarzenia w kalendarzu regatowym Trójmiasta. – mówi Bogusław Witkowski, Prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Tegoroczna inauguracja sezonu ma dla nas szczególny wymiar, gdyż wpisuje się w obchody 50-lecia Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Cieszę się, że będzie to okazja zarówno do spotkania i integracji, jak i sportowej rywalizacji na wodach Zatoki Gdańskiej.

Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na rozpoczęcie sezonu, tym bardziej, że to dopiero początek atrakcji czekających na uczestników Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. 30 maja, podczas sobotniej imprezy, swój jubileusz – 25-lecie istnienia świętować będzie partner główny wydarzenia, Delphia Yachts. Firma została założona w 1990 roku i obecnie jest największym producentem jachtów żaglowych w Polsce oraz jedną z największych stoczni w Europie Środkowo Wschodniej. 2015 to rok w którym Delphia Yachts świętuje nie tylko jubileusz związany z 25-leciem swojego istnienia. W 2005 założone zostało Stowarzyszenie Regatowe Delphia 24, w skład którego wchodzą eksperci, których łączy potrzeba dzielenia się swoim doświadczeniem i wspierania rozwoju kultury żeglarskiej w Polsce.

25 lat to piękny jubileusz, którego obchody rozpoczęliśmy w styczniu na targach BOOT Dusseldorf. Od początku działalności, w 1990 roku, firma Delphia Yachts stara się być blisko żeglarzy. Spotkania i rozmowy z ludźmi, dla których tworzymy jachty są dla nas szczególnie ważne. Dlatego postanowiliśmy świętować nasze 25-lecie podczas Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta, regat inaugurujących sezon na wodzie – mówi Piotr Kot, współzałożyciel i współwłaściel Delphia Yachts.

Jubileuszowa impreza odbędzie się na zakończenie drugiego dnia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta w malowniczo położonej restauracji White Marlin w Sopocie.

Zachęcamy do odwiedzania strony www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl oraz zgłaszania załóg! Przypominamy, że Żeglarski Puchar Trójmiasta to regaty zaliczane do Pucharu Bałtyku Południowego. Do udziału w regatach zaprasza organizator – Pomorski Związek Żeglarski, miasta Gdynia, Sopot i Gdańsk oraz sponsor wydarzenia – Grupa ENERGA.

Żeglarski Puchar Trójmiasta

Trzydniowe regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej dla załóg jachtów morskich i kabinowych. Organizatorem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta jest Pomorski  Związek Żeglarski, a gospodarzami imprezy są miasta Sopot, Gdańsk i Gdynia.

Regaty zaliczane są do Pucharu Bałtyku Południowego 2015.

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Sponsor: Grupa ENERGA.

Odzież dostarcza: D.A.D. Sportswear.

Oficjalny zegarek: TAG Heuer.

Partnerzy główni: DelphiaYachts, White Marlin.

Patronat medialny: Trojmiasto.pl, Trojmiasto.tv, Żagle, Żagle.tv, Prestiż, W Ślizgu

Zapraszamy do odwiedzania:

www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl

www.facebook.com/zeglarskipuchartrojmiasta

Kontakt:

Zuzanna Mojska

media@zeglarskipuchartrojmiasta.pl

(+48) 606 381 561

Oceń