Together Magazyn » Sport » PKO PÓŁMARATON SOPOT

PKO PÓŁMARATON SOPOT

pko
Majówka w Sopocie to wyjątkowy czas. Do popularnego kurortu może przyjechać nawet 100 tysięcy turystów. Po raz pierwszy będą wśród nich uczestnicy PKO Półmaratonu Sopot. Aby wszystkim, nie tylko biegaczom, uprzyjemnić pobyt nad morzem, Organizatorzy imprezy zdecydowali się na wyjątkową akcję zachęcającą do kibicowania. Kilka tysięcy bezpłatnych gadżetów do kibicowania trafi do hoteli ulokowanych wzdłuż trasy biegu w Gdańsku i Sopocie.

Gadżety m.in. klaskacze, trąbki, koładki i bang-bangi ufundował PKO Bank Polski, sponsor tytularny zawodów. Będą one do pobrania z hotelowych recepcji w dniu biegu, 2 maja od samego rana. Do akcji przystąpiły już tak renomowane hotele jak: Golden Tulip, Novotel Gdańsk Marina, Posejdon czy Grand Hotel Sopot.

Prowadzimy rozmowy z prawie 30 hotelami na terenie Gdańska i Sopotu. Liczymy na to, że przy każdym hotelu wzdłuż trasy biegu powstanie punkt kibicowania, który uatrakcyjni gościom pobyt, a uczestnikom PKO Półmaratonu Sopot dostarczy niezapomnianych wrażeń – mówi Michał Drelich z agencji Sport Evolution, organizator biegu.

PKO Półmaraton Sopot odbędzie się 2 maja. Zawodnicy pobiegną centralnymi ulicami Sopotu m.in. ul. Łokietka, Grunwaldzką oraz Gospody, a także deptakiem wzdłuż plaży obok słynnego sopockiego mola oraz równie urokliwego mola w Gdańsku – Brzeźnie. Start i meta będą ulokowane przy Ergo Arenie. Na liście startowej jest już prawie 1000 zawodników.

Takie wydarzenia jak PKO Półmaraton Sopot to nie tylko prestiżowa impreza sportowa, ale także ciekawa atrakcja dla mieszkańców i gości – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Trasa, która prowadzi przez przepiękne rejony nadmorskie Sopotu i Gdańska stwarza możliwość połączenia weekendowego wypoczynku z kibicowaniem.

Organizatorem PKO Półmaraton Sopot jest Miasto Sopot we współpracy z agencją Sport Evolution. Sponsorem tytularnym zawodów jest PKO Bank Polski.

Jestem przekonany, że warto spędzić majówkę biegnąc w Sopocie. Zachęcam do kibicowania, szczególnie tym osobom, które pobiegną dla chorej na serce Magdy. Jeśli w biegu weźmie udział określona liczba zawodników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 20 tys. zł na jej leczenie. Wystarczy przed imprezą odebrać w naszym namiocie kartkę „biegnę dla Magdy” – mówi Aleksander Rusiecki, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Gdańsku.

Więcej informacji na stronie: www.pkopolmaratonsopot.com

Oceń