Together Magazyn » Zdrowie » Trening łączący elementy tańca oraz fitness’u

Trening łączący elementy tańca oraz fitness’u

Już od 2014 roku, Gdańsk jako pierwsze miasto w Polsce organizuje bezpłatne zajęcia sportowe dla swoich mieszkańców. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – pomysłodawca programu „Aktywuj się”, we współpracy z instruktorami z firmy Z-Dance stworzył bogatą ofertę zajęć ruchowych dostosowanych do możliwości szerokiego grona odbiorców. Wiek ani kondycja fizyczna nie grają tu roli; na jogę, nordic walking, czy speedbadminton zaproszeni są najmłodsi i najstarsi, maniacy sportu i miłośnicy kanap. Celem jest dobra zabawa i naładowanie baterii!

Na każdy dzień tygodnia MOSiR przygotował inną propozycję zajęć. Od poniedziałku do piątku, w plenerze lub na hali przy ulicy kołobrzeskiej spotyka się nawet kilkaset osób. Udział jest bezpłatny, a do każdej z grup można dołączyć w dowolnym momencie.

Aby wejsć w nowy tydzień tanecznym krokiem Ania Cegłowska z Z-Dance proponuje trening łączący elementy tańca oraz fitness’u. Tzw. Zumba Gold to łagodny program ćwiczeń oparty na różnorodnej i łatwej do opanowania choreografii oraz energicznej muzyce. Celem jest optymalny wysiłek – dlatego Zumba Gold polecana jest nawet kobietom w ciąży. Na zajęciach można spotkać osoby starsze oraz kilkuletnie dzieci – wszyscy są w stanie w pełni zrealizować program i czerpać z niego przyjemność. W ciągu godziny uczestniczki tańczą synchronicznie, (co samo w sobie jest dość spektakularnym widokiem) – poprawiają swoją kondycję, sylwetkę i samopoczucie. Trzydzieści minut ruchu wystarczy aby w ciele wytworzyły się tzw. hormony szczęścia – endorfiny. Ich solidny zastrzyk to nie tylko lepszy humor, ale i znacznie mniejszy poziom stresu oraz skuteczny wypoczynek.

Dobrze skonstruowany program zajęć i profesjonalne przygotowanie prowadzących sprawiły, że program „Aktywuj się” spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Trójmiasta i stał ogromny sukcesem MOSiR-u. Promocja aktywności fizycznej i kojarzenie jej z dobrą zabawą zamiast z wycieńczającym wysiłkiem, to nie tylko świetna kampania prozdrowotna ale i społeczna, wspomagająca integrację mieszkańców.

Więcej o dostępnych zajęciach: http://www.mosir.gda.pl/pl/dokumenty/aktywuj_sie_projekt

Oceń