Together Magazyn » Więcej » Mój Biznes i finanse » Bezpłatne warsztaty z Techniki Emocjonalnej Wolności

Bezpłatne warsztaty z Techniki Emocjonalnej Wolności

Bezpłatne warsztaty z Techniki Emocjonalnej Wolności (EFT) odbyły się w 16.01.2015r. w siedzibie Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego w Spocie. Zajęcia poprowadziła coach personalny i trener rozwoju osobistego– Iwona Kotłowska.

EFT – to mało znana w Polsce metoda pracy z emocjami, szczególnie ze stresem. Podstawą w metodzie opracowanej przez Garego Craiga jest tzw. tapping czyli opukiwanie 8 kluczowych punktów na ciele. Wyzwolone w ten sposób wibracje mają pomóc wyeliminować napięcie, uwolnić nagromadzone w ciele emocje i przynieść ulgę zarówno fizyczną jak i psychiczną. W teorii EFT człowiek jest systemem energetycznym, a wszelkie zaburzenia czy problemy, powodują blokady w przepływie energii. Uważność, jest kluczową kwestią w staraniach o przywrócenie równowagi – nie rozpoznane uczucia lub bariery nie mogą bowiem zostać przepracowane. Konkretyzacja problemu i autentyczność w jego określaniu to kolejny fundament metody EFT. Dobrze zrozumiane i uświadomione kwestie mogą ulec szybszemu rozwiązaniu. Iwona Kotłowska podczas piątkowych warsztatów, zwracała szczególną uwagę na skuteczność propagowanej przez nią techniki. Blisko 90% praktykujących uzyskuje wymierne efekty i cieszy się poprawą samopoczucia oraz zdrowia

Istotne jest również to, że nie musimy w tę metodę wierzyć, żeby zadziałała. Nie potrzebne jest żadne szczególne nastawienie czy pozytywne myślenie – tłumaczy Iwona Kotłowska.

Uwolenie się od negatywnych emocji i swobodny przepływ pozostałych uczuć ma być remedium nie tylko na kłopoty emocjonalne. Do kojarzonych ze stresem dolegliwości należą m.in. wszelkiego rodzaju napięcia mięśni czy bóle np. migrena czy nawet poważne schorzenia. Stan emocjonalny odbija się na systemie odpornościowym, dlatego wśród osób przemęczonych psychicznie o wiele częstsze są wszelkiego rodzaju infekcje wirusowe i przeziębienia. Skupienie na własnym wnętrzu do jakiego namawia Iwona Kotłowska w ramach praktykowania metody EFT ma prowadzić do pełniejszej niż tylko fizycznej poprawy jakości życia. Praca ze sobą pozwala ma doprowadzić do harmonii w życiu wewnętrznym, ale rzutuje również na relacje międzyludzkie czy powodzenie w życiu zawodowym. Przełamanie wewnętrznych barier i poprawa poczucia własnej wartości umożliwi szereg możliwych, przed którymi człowiek mógł wcześniej czuć opór lub lęk. Zdolność do ryzyka, podejmowania wyzwań czy próbowania rzeczy nowych, wiąże się  bowiem niewątpliwie z gotowością psychiczną i pewną dozą wolności wewnętrznej, dzięki której nieskęporwany lękiem człowiek jest w stanie pozwolić sobie na krok w nieznane.

Piątkowy wykład zaznajomił zgromadzonych z podstawami techniki EFT, które można samodzielnie praktykować już po krótkim wprowadzeniu. Dla osób, które chciałyby dogłębniej poznać temat, odbędą się w lutym całodniowe warsztaty. Iwona Kotłowska prowadzi również indywidualne konsultacje.

Oceń