Together Magazyn » Aktualności » Torebki hand made pomysłem na biznes?

Torebki hand made pomysłem na biznes?

Rękodzieło cieszy się coraz większym zainteresowaniem – produkty hand made są niepowtarzalne i wykonane z najwyższą dbałością o każdy szczegół, dlatego nabywcy potrafią je docenić. Wykonywane ręcznie torebki mogą więc stać się pomysłem na własny biznes, który łączy pasję i możliwość zarabiania.

Dlaczego warto?

Dla wielu osób rękodzielnictwo jest prawdziwą pasją, której mogą poświęcić czas dopiero kiedy wrócą z pracy. Ręcznie wykonywana biżuteria, elementy dekoracyjne wnętrz czy robione na drutach swetry lub szydełkowe obrusy wymagają sporo uwagi, a ich wykonanie nierzadko pochłania wiele godzin. Nabywcy tego typu przedmiotów potrafią to jednak docenić, a sam fakt, że kupiony przez nich bibelot czy odzież są niepowtarzalne, często staje się dużą pokusą. Nie inaczej jest z damskimi torebkami. Mogłoby się wydawać, że pełnią one przede wszystkim funkcję praktyczną, ale w rzeczywistości mnóstwo kobiet traktuje je jako ważny element całej stylizacji. Piękna kopertówka, listonoszka czy torebka na ramię, jakiej nie ma nikt inny to również doskonały pomysł na prezent. Jeśli więc Twoim hobby jest wykonywanie oryginalnych torebek, możesz zastanowić się nad własnym biznesem. Co musisz wziąć pod uwagę?

Od czego zacząć?

Wiele osób, które swoją pasję zmieniło w dający przychody biznes, zaczynało od hobbystycznego wykonywania drobnych upominków dla przyjaciół i znajomych. Jest to jednocześnie dobry sposób, aby określić, ile czasu zajmuje wykonanie jednej torebki oraz jakie są koszty materiałów i akcesoriów potrzebnych do ich wykonania. Biorąc po uwagę wydatki przeznaczone na wszelkiego rodzaju tkaniny, karabińczyki, zapięcia czy klamry – które najlepiej kupować hurtowo u sprawdzonych dostawców – oraz liczbę godzin przeznaczonych na uszycie torebki, łatwiej będzie ustalić cenę końcową oferowanego przez nas produktu. Jeśli sprzedane przez Ciebie w ciągu miesiąca dodatki umożliwią zyski wystarczające na pokrycie kosztów stałych, to już będzie duży sukces. Przy dużym zainteresowaniu wśród potencjalnych klientów można pomyśleć o zarejestrowaniu swojej działalności i rozwijaniu jej.

Gdzie szukać klientów?

Planując działalność na nieco szerszą skalę, należy poszukać jak największej liczby klientów. Powszechny dostęp do Internetu znacznie ułatwia to zadanie – wiele osób rozpoczyna poszukiwanie pomysłów na prezent właśnie w sieci. Sprzedaż możesz rozpocząć na internetowych aukcjach, które cieszą się w Polsce dużą popularnością. Z czasem warto pomyśleć o własnej stronie – jej wykonanie zleć profesjonalistom, bo tylko w ten sposób zyskasz pewność, że będzie działała sprawnie. Pamiętaj, że osoby kupujące przez Internet podczas podejmowania decyzji kierują się przede wszystkim umieszczonymi w sklepie online czy na aukcji fotografiami. Dobrej jakości zdjęcia to podstawa, a rzetelny opis dotyczący wykorzystanych materiałów i wymiarów torebki będzie stanowił ich uzupełnienie.


Szukasz akcesoriów kaletniczych do torebek? Sprawdź bogatą ofertę 
firmy Armet.

Oceń