Together Magazyn » Aktualności » STARTUPY NA START!

STARTUPY NA START!

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia już po raz drugi będzie wspierać rozwój pomysłów na innowacyjny biznes, zgłoszonych w programie Startups Wanted. W jego ramach, uczestnicy programy będą mogli skorzystać z doświadczenia i wsparcia praktyków biznesu, którzy podpowiedzą im, jak uzyskać finansowanie biznesowego przedsięwzięcia lub dotrzeć do pierwszych klientów.

Nabór do drugiej edycji programu potrwa do 10 sierpnia br.

Czym jest Startups Wanted?

Program wspiera przedsięwzięcia w początkowej fazie rozwoju. Startups Wanted to warsztaty, konsultacje, Demo Day i Tete a Tete z inwestorem, zaprojektowane z myślą o osobach, które mają ciekawy pomysł na biznes, ale nie wiedzą od czego zacząć.

Uczestnicy Programu Startup Wanted podczas intensywnych warsztatów zdobędą praktyczną wiedzę, jak przełożyć pomysł na działanie. Przez 3 miesiące zespoły merytorycznie i praktycznie dopracują swoje produkty lub usługi. Pod okiem ekspertów i praktyków zweryfikują swoje pomysły pod kątem potrzeb klientów, rynku, konkurencji, modelu biznesowego. Dowiedzą się m.in.:

jak sprawdzić czy nasz produkt lub usługa jest potrzebna klientom?

jak oszacować koszty prowadzenia startupu?

jak rozpocząć sprzedaż przy braku kapitału?

jak i gdzie szukać pierwszych klientów?

czy warto pozyskać inwestora? jeśli tak, to na jakim etapie i jak z nim rozmawiać?

Startups Wanted (3)

Finałem prac warsztatowych jest Demo Day. Tego dnia Uczestnicy prezentują wypracowane efekty przed niezależnymi ekspertami. To ostatni moment na wdrożenie cennych wskazówek, bowiem zwieńczeniem Programu Startups Wanted jest prezentacja pomysłów przed inwestorami.

Program akceleracji Startups Wanted wspierają eksperci i praktycy biznesu, m.in. Agnieszka Oleszczuk – Widawska (evenea.pl), Sebastian Deditius (Platform X), Józef Balicki (Anioł Biznesu), Piotr Bucki (piotrbucki.pro), Damian Winkowski (DeSmart), Michał Ciemiński (Platinum Seed), Lucyna Warda (FindFunds.pl – Public Shell Advisory S.A.).

Jak przystąpić do Programu Startups Wanted?

Do Programu Startups Wanted mogą przystąpić startupy, przedsiębiorcze osoby i zespoły, które mają ciekawy pomysł z innowacyjnych branż: ICT, automatyka, robotyka, biotechnologia, ochrona środowiska oraz przemysłów kreatywnych, m.in. design, multimedia, architektura.

Rekrutacja do Programu trwa do 10 sierpnia 2016 r.

Listę finalistów zakwalifikowanych do Programu Startups Wanted poznamy 9 września br. Do Programu zostanie zakwalifikowanych do 10 najlepszych pomysłów.

Zgłoszenia można przesyłać elektronicznie na adres: startup@ppnt.gdynia.pl, w tytule wiadomości wpisując „STARTUPS WANTED – Formularz aplikacyjny”, składać osobiście bądź pocztą.

Więcej o programie Startups Wanted: www.ppnt.pl/pl/aktualnosci/strefa-startup/startups-wanted-2

BACKGROUND:

Uczestniczka I edycji Startups Wanted – Anna Czyrko:

Mój pomysł na platformę z grami terapeutycznymi dla dzieciom z autyzmem i zespołem Aspergera dojrzewał w trakcie studiów. Miałam wtedy bliższy kontakt z takimi dziećmi. Zaobserwowałam, że ich proces nauki można by usprawnić dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji i odpowiednich modułów edukacyjnych. I dzięki temu pomóc większej liczbie dzieci.

Do udziału w Startups Wanted skłoniła mnie możliwość uzupełnienia wiedzy zdobytej na studiach o praktykę. Ważne było też dla mnie nawiązanie nowych kontaktów. Wsparcie ekspertów i uczestników Programu sprzyjało odkrywaniu nowych rozwiązań. Cieszę się, że miałam możliwość zidentyfikowania słabych i mocnych stron projektu.”

Oceń