Together Magazyn » Aktualności » Planetarium mobilne „Stella Burgum”

Planetarium mobilne „Stella Burgum”

 

Latem Centrum Hewelianum ma przyjemność zaprosić na weekendowe seanse rodzinne w mobilnym planetarium. Seanse odbywać się będą o godzinie 11:15, 12:30, 13:45.

Mobilne planetarium „Stella Burgum” to tegoroczna nowość w ofercie Centrum Hewelianum! Nauczymy się jak obserwować niebo, gdzie szukać by znaleźć gwiazdy i konstelacje, których szukamy, jak wygląda podział nieba. Skąd wzięły się znaki Zodiaku i ile ich tak naprawę jest. Dlaczego Twoim jest właśnie ten, a nie inny.

Uczestnicy seansów dowiedzą się czy gwiazdy się starzeją, czy mają różne kolory i co one oznaczają. Poznają sekrety, jakie kryją gwiazdozbiory – ich historie, kształty, nazwy. Poza tymi atrakcjami, będzie można także odkryć tajniki planet, dowiedzieć się co na nich widać, jak się na nich żyje lub jaka panuje tam pogoda. Czym pachną i czy można na nich stanąć, które planety mogłyby stać się naszym drugim domem.

gwiazda_A4_bez godzin

Seans w mobilnym planetarium będzie również okazją do odwiedzenia naszej Galaktyki i poznania jej „czarnej tajemnicy”… Będziemy też podróżować w czasie i wyczytamy pradawne historie zapisane w gwiazdach.

Teraz w naszym planetarium nowość! Film animowany „Małe ABC”, opowiadający o niezwykłych zjawiskach przyrody. Skąd się biorą, czym są i gdzie można znaleźć meteoryty? Jak je rozróżnić od ziemskich skał? Kiedy w środku dnia można zobaczyć na niebie gwiazdy? Czym jest tęcza i jak powstaje? Na te i inne pytania odpowie dzielny bohater filmu, który zabierze nas w niezwykłą podróż! Dodatkowo pobawimy się też w rozpoznawanie kształtów ukrytych w chmurach i posłuchamy pięknych hiszpańskich piosenek.

 

Wskazówki organizacyjne:

Warto pamiętać, że dzieci poniżej 13 roku życia mogą przebywać w Planetarium wyłącznie pod opieką osób dorosłych. Seans nie jest odpowiedni dla dzieci poniżej 
5. roku życia. Szczegółowe informacje można znaleźć w Regulaminie mobilnego planetarium „Stella Burgum”.

Oceń