Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Odmień pokój malucha

Odmień pokój malucha

Pokój dziecka nie tylko powinien być funkcjonalny, powinien również być przestrzenią, która pozwoli maluchowi oddawać się zabawie i będzie pobudzać jego wyobraźnię. Jak zaaranżować przestrzeń w pokoju dziecięcym, aby spełniała wszystkie oczekiwane przez nas funkcje? Podpowiadamy!

Kolor, kolor i jeszcze raz kolor!

Gust dzieci zmienia się równie szybko, jak hierarchia ich ukochanych zabawek. Czy tę zmienność można obejść, jeśli chodzi o upodobanie do wnętrz? Z odrobiną wyobraźni można wszystko! Dzieci uwielbiają kolory, a nic tak nie pomaga w aranżacji każdego wnętrza, jak właśnie zabawa kolorami. Wybierając meble, warto wybrać te w odcieniach bieli, jasnej sosny czy szarości. Warto postawić na taki kolor mebli, który będzie pasował do każdego koloru, które akurat w tym sezonie szczególnie ukocha sobie Twoje dziecko. Kolorami można się bawić, przemalowując ściany lub po prostu dobierają dodatki w ulubionym kolorze malca. Jakie? Mogą to być poduszki, kosze, wykładzina czy elementy mebli, chociażby takie jak uchwyty do szafek czy szuflad.

Jedna ściana – wielka zmiana

Trendy, design, moda – to wszystko nie dotyczy tylko nas dorosłych, ale również naszych pociech. Dzieci także ulegają modzie… Przykładów nie trzeba szukać daleko, wystarczy przyjrzeć się bohaterom bajek, którzy w ciągu ostatnich kilku lat królowali na dziecięcych koszulkach, tornistrach czy pudełkach na szkolne kanapki. Która dziewczynka nie ucieszyłaby się ze ściany z postacią Elzy z Krainy Lodu czy kolorowym jednorożcem, który chłopiec nie chciałby mieć nad łóżkiem wymalowanego Spider-Mana? Motyw na ścianie nie musi dotyczyć bohaterów bajek, może zahaczać o hobby dziecka. Sport, dinozaury, moda, a może ukochany zespół czy piosenkarz – pomysłów na zagospodarowanie ściany na pewno znajdziecie wiele.

Sztuka od małego

Jeśli nie chcesz malować ścian, bo wolisz uniknąć związanego z tym bałaganu, możesz znaleźć inne (czystsze, szybsze i łatwiejsze) rozwiązanie – dekoracje ścienne! Grafiki, ilustracje, plakaty czy obrazy – możesz je oprawić w ramy, antyramy lub przypiąć do korkowej tablicy. Najważniejsze, abyście wybierali małą sztukę, która zawiśnie na ścianie malucha, razem z nim. W końcu to jego pokój i to on ma się czuć w nim najlepiej!

Dodatki

Popularne tipi doda lekkości każdemu wnętrzu, będzienie tylko oazą, w której malec będzie mógł oddać się marzeniom i wyobraźni, stanie się także przepięknym dekoracyjnym dodatkiem.

5/5 – (1 głosów)