Together Magazyn » Aktualności » #thinkbigger i podróżuj z dzieckiem

#thinkbigger i podróżuj z dzieckiem

Są aktywni i odważni, działają z pasją i odrzucają ograniczenia. Przede wszystkim jednak uwielbiają podróżować z dziećmi. Swoimi doświadczeniami z rodzinnych wojaży postanowili dzielić się z innymi rodzicami. Rozmowa z Lidią Klebbą – podróżniczką, mamą 2-letniego Mieszka i pomysłodawczynią innowacyjnego projektu KidsTravel.

Magazyn Together: KidsTravel to blog, portal, biuro podróży?

Lidia Klebba: KidsTravel to przede wszystkim ogromny potencjał i wielkie możliwości. Po części każde z tych określeń jest prawdziwe, bo oferujemy wiele: blog, na którym pojawiają się recenzje hoteli oraz porady dla podróżujących rodziców oraz profesjonalne produkcje filmowe o podróżowaniu rodzinnym. Jest to portal, który promuje wszystkie miejsca, które są przyjazne rodzinom z dziećmi (obiekty noclegowe, gastronomię, atrakcje dla dzieci, czy wydarzenia w całej Polsce). Biuro podróży również mamy w planach, ale tych odległych (śmiech).

Zdecydowaliście się na nazwę w języku angielskim, dlaczego?

Nasze motto to #thinkbigger. Projekt kierujemy do konkretnej grupy docelowej – do rodzin z dziećmi. Tym samym nadaliśmy sobie pewne ograniczenia. Pozostałe ograniczenia postanowiliśmy odrzucić (śmiech). Polska nazwa sprawdziłaby się tylko na terenie Polski, a my planujemy wypłynąć na szerokie wody. KidsTravel to nazwa, którą będzie można zrozumieć w każdej części świata, a my zamierzamy to wykorzystać.

Plany bardzo ambitne. Za sterami KidsTravel stoją z pewnością ambitni ludzie. Kim jesteście?

Przede wszystkim aktywnymi rodzicami, którzy podróżują wspólnie z dziećmi. To nasza pasja i chcemy się nią dzielić z innymi. KidsTravel powstało z potrzeby serca i chęci połączenia pracy zawodowej z rolą mamy i taty. Pomysłodawczynią projektu jestem ja – prywatnie mama Mieszka, z zawodu hotelarz, a z pasji podróżnik. W moich działaniach wspiera mnie kilka osób.

Współzałożycielem marki jest Marcin Idziaszek – tata Ali, podróżnik i profesjonalny filmowiec. Marcin tworzy produkcje, m.in. dla takich marek jak: TVN Turbo, Orlen, Red Bull. Za marketing i PR odpowiada Aleksandra Jeka – profesjonalistka z wieloletnim doświadczeniem w branży. Jej pasją również są podróże. Dodatkowy atut to fakt, że Aleksandra również jest hotelarzem. Research powierzyłam Oskarowi Wróblewskiemu – do wyznaczonych zadań podchodzi profesjonalnie i ambitnie. Oczywiście Oskar, jak i cała reszta uwielbia podróżować. Do współpracy zaprosiłam osoby, które są kreatywne, odważne (w końcu nasze motto to #thinkbigger) oraz do których mam zaufanie (znamy się wiele lat). Niektórzy mówią, że nie powinno łączyć się przyjaźni z biznesem, ja zaryzykowałam i tego nie żałuję.

W ostatnim czasie wiele firm decyduje się na projekty skierowane do rodzin z dziećmi. Co wyróżnia KidsTravel?

Po pierwsze, doświadczenie: rodzicielskie, hotelarskie, marketingowe, filmowe. Po drugie strona techniczna – produkcje filmowe. Po trzecie, wiarygodność i autentyczność – to zasługa naszej akcji Ambasador KidsTravel, do której zaprosiliśmy znanych i lubianych blogerów parentingowych.

Porozmawiajmy o akcji Ambasadorzy KidsTravel. Skąd pomysł na akcję i jaka jest jej idea?

Jest to akcja niesponsorowana, a naszej rekomendacji nie można kupić. Podkreślam to, ponieważ jest wiele certyfikatów, które można otrzymać właśnie za opłatą. My się temu sprzeciwiamy. Wspólnie z naszymi ambasadorami przemierzamy Polskę wzdłuż i wszerz w celu wnikliwego sprawdzenia miejsc, które deklarują się jako przyjazne dzieciom. Jeżeli przejdą test, to zdobędą rekomendację i będziemy je polecać. Wspólnie z naszymi ambasadorami bierzemy odpowiedzialność za każde polecenie.

Na swoich ambasadorów wybraliście znanych blogerów parentingowych. Blogów o tej tematyce jest dużo, a Wy postawiliście na konkretne osoby. Jakimi kryteriami się kierowaliście?

Współpracę zaproponowaliśmy blogerom, których po pierwsze znamy osobiście – dzięki temu wiemy, że kierujemy się podobną ideą. Po drugie, nasi ambasadorzy nie piszą o wszystkim i o niczym; wyróżniają się na tle innych blogów parentingowych. Po trzecie są nie tylko znani, ale i lubiani.

Pierwsza edycja akcji Ambasadorzy wkrótce dobiegnie końca. Co przez ten czas udało Wam się zrobić?

W pierwszej edycji sprawdziliśmy osiemnaście obiektów z całej Polski. Naszą rekomendację do tej pory otrzymało jedenaście hoteli/pensjonatów. Szczegóły znajdziecie na www.kidstravel.pl

Czy coś Was szczególnie zaskoczyło? Jakie nasuwają się wnioski?

Wiele obiektów, mimo iż na swoich stronach internetowych deklarują, że są obiektami przyjaznymi rodzinnie, odmówiło udziału w akcji. Odmowa najczęściej następowała po przekazaniu informacji, że nie gwarantujemy otrzymania rekomendacji. Być może powodem odmowy jest obawa, że ich świadczenia dla rodzin z dziećmi mogą być niewystarczające? Warto śledzić naszego bloga i podglądać, jakie obiekty biorą udział w naszej akcji oraz które otrzymują rekomendacje.

Będą kolejne edycje akcji?

Pierwsza edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, będą więc kolejne. Wiele obiektów już teraz zadeklarowało chęć wzięcia udziału i to nas niezmiernie cieszy.

Jakiś czas temu ogłosiliście, że rok 2016 będzie dla Was przełomowy i że szykujecie wielką niespodziankę. Czy możecie zdradzić o czym mowa?

Nasza niespodzianka będzie miała swoją premierę podczas kwietniowego, międzynarodowego konkursu na startup – Wolves Summit w Warszawie. Zobaczymy jak nasz pomysł zostanie przyjęty na międzynarodowym forum.

Dziękuję za rozmowę i życzę wielu sukcesów.

O tym, dlaczego zdecydowali się dołączyć do akcji, opowiadają Ambasadorzy KidsTravel:

Kasia Wajs, www.zonamarynarza.pl
Chciałam pokazać, że mamy mogą podróżować same z dziećmi. Jestem żoną marynarza. W takiej sytuacji znajduje się także wiele z moich czytelniczek. Często jesteśmy bez partnerów w domu, ale to nie oznacza, że mamy rezygnować np. z wyjazdu na ferie.

Marcin Perfuński, www.supertata.tv
Jako ojciec czterech córek miałem do niedawna spory problem: gdzie zabrać rodzinę na wakacje, żeby nie skończyć z zawałem serca… i bólem portfela. Projekt KidsTravel realizuje dokładnie to, czego i ja do niedawna szukałem. Nie tylko zbiera adresy miejsc przyjaznych rodzinie, ale też sprawdza je na żywym organizmie, czyli wysyłając tam rodziny z dziećmi.

Marzena Sadłoń, www.nakolkach.com
Podróżowanie zajmuje w naszym życiu szczególne miejsce. Bycie ambasadorem KidsTravel jest dla nas ogromnym wyróżnieniem oraz daje większe możliwości sprawdzenia i zarekomendowania ciekawych miejsc naszym czytelnikom.

Agnieszka Kowalewska, www.mamowymioczami.pl
KidsTravel to projekt w którym ujrzałam wielki potencjał. Jego misja jest mi bliska, bo kto mając dzieci nie planował nigdy wyjazdu i nie miał z tym problemu? Dzięki KidsTravel mogę być częścią fajnej inicjatywy pomagającej wielu rodzinom z dziećmi w różnym wieku.

Wioleta Wołoszyn, www.matkawariatka.pl
Kiedy zostałam zaproszona do współpracy z KidsTravel, od razu wiedziałam, że to będzie HIT. Do tej pory nie było w Polsce projektu, który w tak profesjonalny sposób podszedłby do tematu miejsc przyjaznych rodzinie. Cieszę się, że jestem jego częścią.

Ewa Wojtan, www.mojedziecikreatywnie.pl
Wiele razy szukałam w Internecie rzetelnych opinii na temat miejsc, do których warto wybrać się z dziećmi. Czasami trudno odróżnić szczerą opinię od płatnych recenzji, napisanych na zamówienie. Dlatego kiedy dowidziałam się o projekcie KidsTravel byłam pewna, że to doskonały pomysł. Współpraca z nimi tylko mnie w tym utwierdziła.

Maja Pukarowska, www.pukka-lifestyle.com
Sprawdzanie i rekomendowanie miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi to dla nas poważna misja i chcemy jak najlepiej wskazać, co jest ważne i na co zwracać uwagę podczas rodzinnych wypraw. Nam ten projekt daje mnóstwo radości i pragniemy się nią dzielić z naszymi czytelnikami.

Elwira Rogoda, www.jakonatorobi.pl
KidsTravel to więcej niż kolejny projekt, tabelka Excel czy biznes plan. Sprawdzamy, gdzie pewnie i bezpiecznie z całą rodziną można wybrać się na krótki urlop czy długie wakacje. To właśnie ta idea i misja spowodowały, że zdecydowałam się zostać ich ambasadorem. Jako bloger chcę inspirować czytelników i pokazać, że można bez barier podróżować z dziećmi.

Anna Mazur, www.anielno.pl
Podróżowanie od zawsze było moim hobby. Wierzę głęboko, że podróże kształcą i od małego uczę moją pociechę takiej formy spędzania czasu. Czuję się odpowiedzialna za pokazywanie jej otaczającego świata. Dzięki KidsTravel mogę promować ideę podróżowania z dziećmi.

Oceń