Together Magazyn » Aktualności » Jak skonstruowana jest podstawka samochodowa dla dziecka?
chłopiec w aucie

Jak skonstruowana jest podstawka samochodowa dla dziecka?

Czy wiesz, że według przepisów kodeksu drogowego dziecko, które nie osiągnie 150 cm wzrostu, musi być przewożone w aucie w foteliku? Aby spełnić powyższe wymagania kodeksu drogowego, gdy maluch wyrasta z fotelika 0-25 kg, wielu rodziców sięga po podstawki samochodowe. Zastanawiasz się, jak taka podkładka jest skonstruowana? Czy taki fotelik może zapewnić bezpieczeństwo? Sprawdź.

Podkładka do samochodu dla dziecka — poznaj konstrukcję i wybierz mądrze

Podstawki do samochodu są zaprojektowane tak, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy. Mają grube siedzisko, dzięki któremu pociecha siedzi wyżej niż na kanapie. To sprawia, że pas samochodowy prawidłowo się układa na ramieniu i nie uciska szyi. W rezultacie podczas wypadku nie ma ryzyka, że uprząż przetnie gardło lub zmiażdży kręgi.

Dodatkowo po bokach podkładki znajdują się wypustki, na których dziecko może oprzeć łokcie. Pod nimi są specjalnie zabezpieczone miejsca, przez które należy przeprowadzić pas. Ta konstrukcja utrzymuje dolną część uprzęży na biodrach dziecka i zapobiega zsuwaniu się jej na brzuch. A zatem, podczas zderzenia pas nie ściśnie jelit i nie uszkodzi kręgosłupa, a przytrzyma biodra na właściwym miejscu. Zapobiegnie to nie tylko poważnym uszkodzeniom wewnętrznym, ale także zsunięciu się dziecka z fotelika.

W ofercie Danex24 znajdziesz modele, które mają także system montażu na ISOFIX. Dzięki temu rozwiązaniu można przymocować siedzisko do podwozia pojazdu. W rezultacie podczas wypadku podkładka pozostaje cały czas na swoim miejscu i utrzymuje pociechę. A zatem nie ma ryzyka, że dziecko np. wypadnie przez szybę. Ma to kluczowe znaczenie dla jego bezpieczeństwa.

Zalety podkładek samochodowych dla dzieci — sprawdź, dlaczego warto ją kupić

Podstawka dla dziecka jest bardzo często wybierana przez rodziców dla dzieci powyżej 3. roku życia. Nic dziwnego.

  • Bardzo łatwo się ją montuje — wystarczy położyć podstawkę na fotelu, posadzić pociechę i zapiąć ją pasem samochodowym.
  • Podkładkę można bez problemów przenieść do innego auta.
  • Podstawka do samochodu jest dostępna w każdym większym markecie i nie kosztuje zbyt dużo, a więc każdy może ją kupić.
  • Podkładka pozwala uniknąć mandatu za przewożenie dziecka bez siedziska.

Podstawka dla dziecka doskonale się sprawdzi, jeśli masz starszą pociechę, ale nie możesz dla niej znaleźć fotelika z osłoną boczną. Dzięki temu siedzisku będzie mogła ona bezpiecznie podróżować.

Podstawki dla dzieci mają starannie przemyślaną konstrukcję, aby uchronić je przed poważnymi obrażeniami podczas wypadku. Dlatego warto te modele wziąć pod uwagę podczas zakupu fotelika do auta!

Oceń