Together Magazyn » Więcej » Dokąd na rodzinne wczasy nad morzem…?

Dokąd na rodzinne wczasy nad morzem…?

Chłodny Bałtyk i nieprzewidywalna aura czy ciepłe morze i stabilna pogoda? Taki dylemat nie jest niczym nowym. Wielu polskich turystów, kierując się względami czysto racjonalnymi, coraz częściej wybiera to drugie rozwiązanie.

Zagraniczne wycieczki niegdyś były synonimem luksusu, a opcja „all inclusive” – wręcz snobizmu, na który mogli sobie pozwolić jedynie nieliczni. Spora konkurencja na rynku turystycznym – zarówno w kraju, jak i za granicą – sprawiła, że wyjazdy do popularnych kurortów Egiptu, Tunezji czy Turcji stały się niemal codziennością. I nie chodzi wyłącznie o ich duży wybór, ale również prosty o rachunek ekonomiczny.

Wykupienie zagranicznej wycieczki z pełnym wyżywieniem i zakwaterowaniem często oznacza mniejszy wydatek niż wakacje w polskim hotelu o porównywalnym standardzie. Jako przykład można podać wczasy w Marsa Alam – popularnym egipskim kurorcie, położonym w południowej części kraju, nad pięknymi plażami, w otoczeniu malowniczych raf koralowych. To prawdziwy raj dla amatorów nurkowania i wypoczynku nad Morzem Czerwonym. Dogodne skomunikowanie tego kurortu i znakomita infrastruktura hotelowa to również niewątpliwe zalety wypoczynku w tym miejscu. Aby sprawdzić ofertę cenową wczasów w Marsa Alam, wystarczy wejść na stronę internetową http://www.rainbowtours.pl/egipt/marsa-alam.

Zwolennicy wypoczynku w Polsce często kierują się względami sentymentalnymi. Do pewnego stopnia nadal turystyka krajowa może być konkurencyjna pod względem cen noclegów. To dotyczy jednak wyłącznie niewielkich pensjonatów, prywatnych kwater czy hoteli o niskim standardzie. Trudno porównywać polską tanią bazę noclegową z czterogwiazdkowymi hotelami na egipskiej Riwierze Morza Czerwonego czy w Turcji. Oczywiście rynek hotelarski w Polsce również jest elastyczny i nie brakuje na nim atrakcyjnych promocji. Turysta, który za wszelką cenę chce szukać oszczędności, może skorzystać, na przykład, z korzystnych cenowo ofert wynajmu prywatnych mieszkań w miastach nad Bałtykiem. Niemniej każdy powinien sobie we własnym zakresie odpowiedzieć na pytanie, czy letnie wakacje to najlepszy moment na oszczędzanie…

Chociaż jakość usług hotelarskich w Polsce z każdym rokiem się poprawia i nie różni się znacząco od standardów w popularnych kurortach na świecie, problemem nadal pozostaje nieprzewidywalna pogoda. Chłodne wody Bałtyku nigdy nie będą przypominać Morza Śródziemnego czy Morza Czerwonego. Stabilna aura jest ogromnym atutem wycieczek zagranicznych, zwłaszcza w przypadku wyjazdów rodzinnych. Deszcz i zimny wiatr mogą zepsuć nawet najciekawsze plany wakacyjne.

[kk-star-ratings align="left" reference="auto" valign="bottom"]