Together Magazyn » Aktualności » Bezpłatne badania przesiewowe w kierunku zaburzeń ze spektrum autyzmu

Bezpłatne badania przesiewowe w kierunku zaburzeń ze spektrum autyzmu

W ramach obchodów Miesiąca Wiedzy nt. Autyzmu, Fundacja – Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka (IWRD) organizuje 20 kwietnia 2016 r. bezpłatne badania przesiewowe w kierunku zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Badanie kwestionariuszem M-CHAT-R przeznaczone jest dla dzieci w wieku  od 16 do 30 miesięcy. Jego celem jest wykrycie niepokojących sygnałów  w zachowaniu dziecka, co pozwoli podjąć decyzję, czy konieczna jest dalsza pogłębiona diagnoza. Badanie trwa nie dłużej niż 30 minut.

Badania odbędą się w Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej  w IWRD w Gdańsku przy ul. Malczewskiego 139. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Chętnych prosimy o zgłaszanie się pod numerem 666 097 620 lub  (058) 341-44-41. Liczba miejsc ograniczona!

IWRD jest partnerem programu Badabada.

Więcej informacji: http://iwrd.pl/pl/poradnia/poradnia

Na całym świecie dramatycznie rośnie liczba dzieci z autyzmem.
Według amerykańskich danych już jedno na 68 dzieci rodzi się z zaburzeniem  ze spektrum autyzmu. W Europie szacuje się, że to 1 dziecko na 100. ONZ uznała autyzm, obok takich chorób jak nowotwory, cukrzyca i AIDS, za jeden  z najpoważniejszych cywilizacyjnych problemów zdrowotnych. Autyzm jest bardzo poważnym zaburzeniem rozwojowym. Ujawnia się w okresie pierwszych trzech lat życia. Jak dotąd nie wskazano jednoznacznie przyczyn występowania tego zaburzenia, nie ma też leku na autyzm. Wiadomo jednak, że wczesna diagnoza i rozpoczęcie intensywnej terapii behawioralnej może znacząco odmienić życie dziecka z autyzmem  i jednocześnie życie całej jego rodziny.

Fundacja – Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka (IWRD) w Gdańsku: wszechstronnie pomaga dzieciom z autyzmem i ich rodzinom. Zajmuje się działalnością terapeutyczną, edukacyjną i badawczą, wykorzystując najnowsze metody naukowe. Prowadzi Przedszkole Specjalne dla Dzieci z Autyzmem, gdzie pracuje się w oparciu o zasady stosowanej analizy zachowania oraz Przedszkole Integracyjne. IWRD szkoli specjalistów z kraju i z Europy oraz pomaga w tworzeniu podobnych placówek. Prowadzi też Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, gdzie m.in. diagnozuje się całościowe zaburzenia rozwoju. IWRD jest pierwszą w Polsce i Europie repliką Princeton Child Development Institute w USA, który jest jedną z najlepszych placówek terapeutycznych na świecie.

Oceń